block




Храм Арх. Михаїла с. Верхній Вербіж


Історія Храму

Перша дерев’яна церква у селі Верхній Вербіж була побудована 1728 року.

В листопаді 1859 року розпочато будівництво нової церкви, яке тривало до листопада 1861 року. Церкву освятив священик Іван Добрянський на честь Святого Архистратига Божого Михаїла.
Храм Арх. Михаїла с. Верхній Вербіж

В 1862 році зі старої церкви було збудувано дзвіницю, двері та вхід якої так і залишилися із давніх часів.

Велику роль в будівництві Храму відіграв Ковбаснюк Микола Юрійович (1817-1889), який в 60-х роках XIX століття два рази обирався послом до Галицького Сейму, а згодом був вибраний послом до Австро-Угорського Парламенту. Після закінчення служби посла був членом комісії по будівництві шкіл на Галичині.

В кінці 1865 року біля церкви побудували невеличку парафіяльну школу, в якій навчали дітей до 1911 року.

В 1900 році розпочався збір коштів на перекриття церкви бляхою, оскільки до того часу вона була покрита гонтою (дрібними дошками).

В 1901 році Храм перекрили бляхою, а в 1905 році – дзвінницю.

З початком Першої Світової війни (1914-1918) з церкви були забрані дзвони на переплавку зброї. Тільки в 1928 році вербізькі парафіяни змогли купити нові.

В1924 році відбулось розширення парафіяльної школи та відкрито читальню.

В липні 1930 року відбувся ремонт п’яти куполів Храму.
Храм Арх. Михаїла с. Верхній Вербіж

Під час Другої світової війни 1941-1945 років фашистська Німеччина забирає дзвони на переплавку металу. З часом церковна громада знову купує нові дзвони.

В 1982 - 1983 рр. церкву було електрифіковано.

В 1988 році з благословення настоятеля Храму священика Миколая Ужитчака та стараннями громади була поставлена нова підлога та паркет.

9 серпня 1993 року настоятелем Храму призначається священик Іван Шевчук.

З благословення нового настоятеля почав діяти хор українською мовою під керівництвом Білана Дмитра Петровича.

В 1995 році розпочався ремонт та перекриття Храму Святого Архистратига Михаїла. Під час розбирання старих куполів церкви, в малому куполі (від цвинтаря) Степаном Михалковим була знайдена пляшка, в якій містилось послання прийдешньому поколінню людей, датоване 1930 роком.

В 1996 році відбулась реставрація церкви художником Ярославом Ковбаснюком.

З 1-го червня по 24-го жовтня 1998 року були побудовані вхідні церковні ворота. Освячення здійснив священик Іван Шевчук у співслужінні: прот. Миколи Ужитчака, прот. Михайла Коржинського, прот. Якова Стефанюка, прот. Василя Вепрука та ієрея Андрія Григорчука.

В 2010 році на церковному подвір’ї була поставлена тротуарна плитка приватним підприємством «Темп Прут», стараннями її керівника – Прусака Мирослава Степановича та завдяки жертводавцям: Андрійчуку Михайлу Васильовичу, Андрійчуку Віктору Васильовичу, Андрійчуку Володимиру Васильовичу, Вацику Миколі Михайловичу, Негричу Михайлу Михайловичу.

У 2011 році стараннями настоятеля церква була обшита пластиком.

В 2012 році з ініціативи о. Івана на території церковного подвір’я було побудовано приміщення для проведення духовних зустрічей, лекцій та уроків катехитичної школи.

При Храмі діє недільна катехитична школа, братство та сестринство.

Священники, які служили у Храмі:

о. Василь Левіцький – з 1761р.

о. Іван Яніцький

о. Іван Назаревич

о. Антін Назаревич

о. Іван Добрянський – з 1861 р
.
о. Михайло Левіцький – (1880-1884 рр.)

о. Ришита Лов’їч – (1871- 1878 рр.)

о. Тома Ткачук – (з 19.07. 1914 по 7. 04. 1915 рр.)

о. Валер’ян Луговий – (1920-1944 рр.)

о. Іван Горецький – (1944-1958 рр.), старшина-капелан УСС-УГА

о. Іван Федорак

о. Йосип Дрібнюк

о. Петро Вовк – (1976-1978 рр.)

о. Василь Юзва – (з 1.04.1978 по 31.05.1981рр.)

о. Андрій Копильців – (червень 1981р.)

о. Михайло Коржинський – (з 1.07.1981 по 31.12. 1983 рр.)

о. Микола Ужитчак – (з 1.01. 1983 по 3.08.1993р.)

о. Іван Шевчук – з 9.08. 1993 р. – та по сьогоднішній день.

Настоятель Храму

Митрофорний протоієрей Іван Шевчук народився 2 квітня 1957 р. в с. Верхній Вербіж Печеніжинського району Храм Арх. Михаїла с. Верхній Вербіж Станіславської області (тепер Коломийський район Івано-Франківської області).

В 1965-1968 рр. – навчання у Верхньовербізькій початковій школі.

З 1968 р. по 1972р. – навчався у Нижньовербізькій середній школі.

У 1972 році вступив у Великоключівську трудову політехнічну школу, яку закінчив у 1974 р.

З 1976 по 1978 рр. – військова служба у Радянській армії.

В 1979 р. – одружився зі Сметанюк Ганною Михайлівною. Разом виховали трьох дітей.

В 1987році вступив на навчання в Одеську Духовну семінарію, яку закінчив 1990 року.

12 лютого 1990 р. – рукоположений в сан диякона Єпископом Слов’янським, тимчасово керуючим Одесько-Херсонською Єпархією Іоанікієм, а 18 березня 1990 року – у сан пресвітера Єпископом Астраханським і Єнотаївським Філаретом. Проходив служіння у Храмі с. Пасецели Балтського району Одеської області.

В жовтні 1990 року переведений в Івано-Франківську Єпархію, де служив на парафіях сіл Шепарівці, Іванівці, Слобода.

9 серпня 1993 року – призначений настоятелем Храму Архістратига Божого Михаїла с. Верхній Вербіж Коломийського району Івано-Франківської області.

1998 року призначений бухгалтером та економом Єпархіального управління Коломийської Єпархії УПЦ КП.

У 2004 році нагороджений правом носіння Митри.

29 вересня 2008 р. - Святішим Патріархом Філаретом нагороджений орденом Святителя Миколая.

30 січня 2014 року, за власним проханням звільнений від виконання обов’язків бухгалтера та економа Єпархіального управління Коломийської Єпархії.

7 лютого 2014 року – з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси -України Філарета нагороджений орденом Святого Юрія Переможця.



Поділитись


















otta Da Vinci