block
Храм Вмч. Димитрія Солунського с. Кропивище


Історія Храму

В давні, незапам’ятні часи в селі Кропивище, яке розкинулось серед розкішних лісів і садів, була побудована невеличка дерев’яна церква. З невідомих до тепер причин вона згоріла у 1885 році.

В 1893 році завдяки ініціативному господарю села - Футумайчуку Федору Григоровичу розпочалось будівництво нової церкви.
Храм Вмч. Димитрія Солунського с. Кропивище
Жителі села активно офірували на будівництво церкви, але велику лепту внесли люди з гірських сіл, які безкоштовно волами привозили дерево.

Для розпису церкви були запрошені ченці-художники з Болгарії, які з молитвою на устах створювали оселю Бога Небесного тут на землі. Спочатку церква була покрита гонтою(дрібненькими дощечками). Згодом біля храму звели дзвіницю, яку збудували з уцілілих від вогню залишків старої церкви.

Освячення храму відбулось у 1907 році в день пам’яті Святого Великомученика Димитрія Солунського, на честь якого і був посвячений Храм.
Храм Вмч. Димитрія Солунського с. Кропивище

У воєнний час церковні дзвони, які своїм передзвоном скликали всіх вірних до Божого Храму, були заховані у землю.

Після війни в Храмі проводилися богослужіння аж до 1958 року. Взимку 1959 року церкву закрила радянська влада, зробивши невеличкий склад непотрібної техніки місцевого колгоспу .

В 1984 році силами мешканців села та за кошти громади куполи церкви були перекриті бляхою, встановлено нові хрести на маківках та проведено електрифікацію.

В 1988 році в церкві радянською владою було відкрито музей давнини Запруття.

У 1990 році після часів безбожжя й атеїзму Храм на честь Святого Великомученика Димитрія Солунського відкрили для звершення богослужінь.

8 листопада 2006 року - з архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук).

Влітку 2009 року церкву перекрили новою оцинкованою бляхою. Також силами громади у 2011 році біля церкви побудували резиденцію.

8 листопада 2015 року - з нагоди престольного свята Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та привіз для шанування святі ікони з чудотворними частичками мощей: Святої Преподобної Євфросинії Полоцької, Святого Преподобного Кукші Одеського та Святого Праведного Іони Одеського. Також, цього дня Єпископ Юліан нагородив церковну громаду Благословенною Архієрейською Грамотою.

Ті труди, які залишили нам наші пращури, залишається з належною пошаною та подякою зберігати.

Настоятель Храму

Протоієрей Юрій Гушул народився 22 квітня 1979 року в селі Великий Ключів,Храм Вмч. Димитрія Солунського с. Кропивище Коломийського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

З 1986 по 1996 роки – навчався у Великоключівській СШ I-III ступенів, де одержав атестат про середню освіту.

В 1988 році вступив до дитячої Коломийської музичної школи №2 та в 1994 році закінчив повний курс названої школи по класу скрипки.

У 1996 році вступив до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (ЧНУ) і в 2002 році успішно закінчив, отримавши диплом спеціаліста.

20. 06. 2002 р. – рішенням Державної екзаменаційної комісії присвоєно кваліфікацію релігієзнавця, викладача релігієзнавчих дисциплін.

14 жовтня 2001 року одружився з Білейчук Світланою Василівною.

19 грудня 2001 року – в Храмі Святого Миколая Мирлікійського села Остапківці Коломийського благочиння Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) хіротонізований в сан диякона, а 27 жовтня 2002 року, в Храмі Святої Параскеви Сербської с. Великий Ключів – в сан священика.

З 2001 року по 3. 10. 2004 року ніс священичий послух на парафіях Коломийського і Надвірнянського благочинь.

21 листопада 2003 року – нагороджений правом носіння Набедреника.

3 жовтня 2004 року – призначений настоятелем Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського с. Кропивище Коломийського благочиння.

8 листопада 2005 року – нагороджений Наперсним Хрестом.

29 квітня 2013 р. - до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) возведений у сан Протоієрея.

2 жовтня 2014 року - з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана включений до cкладу редакційної колегії газети "Коломийський вісник".

8 листопада 2015 року - з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Благословенною Патріаршою Грамотою.

10 квітня 2017 року - до Дня Святої Пасхи Христової, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Преосвященним Єпископом Юліаном нагороджений Палицею.

2 травня 2017 року призначений настоятелем Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин, Косівського благочиння.Поділитись


otta Da Vinci