block
Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Гвіздець


Історія Храму

Церква Різдва Пресвятої Богородиці колись знаходилась в центрі селища Гвіздець. Згодом, з різних причин, передусім релігійно-політичних, церковна громада змушена була перенести її із центрального місця в більш віддалене.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Гвіздець

Впродовж 1850 – 1855 років Храм встановили на теперішньому місці, на фундаменті давнього монастирського Храму Святого Пророка Іллі, який стояв тут приблизно до 1700 року.

Спочатку церковна споруда була покрита гонтами, а перед Першою світовою війною її перекрили бляхою.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Гвіздець

В Храмі збереглося розпорядження від 23 лютого 1952 року Єпископа Станіславського і Коломийського Антонія за №280, скероване в Гвіздецьке благочиння “Про виправлення християнського життя в дусі православного віровчення”.

1961 року – радянська атеїстична влада закрила для віруючих гвіздецьку церкву.

До 1989 року територія була обнесена звичайною дерев’яною огорожею, потім – металевою сіткою.

У 1989 році – Cвятиня була відчинена для звершення Богослужінь.

Одразу після розпаду СРСР біля церкви було встановлено один із перших на Коломийщині хрестів на честь проголошення незалежності України.

28 листопада 1989 року – Храм знову було відчинено для звершення богослужінь.

10 липня 1990 року – настоятелем Гвіздецької церкви призначено священика Василя Гаврилюка, який згодом став благочинним Коломийського благочиння.

27 січня 1991 року – в Гвіздці, як і по всій Коломийщині, відбувся референдум щодо конфесійної приналежності Храму. Переконливою більшістю (580 голосів проти 116 – за УГКЦ) православна громада відстояла своє право на церкву.

1995 року – біля входу на церковне подвір’я спорудили муровану каплицю на місці дерев’яної, знищеної радянською владою у 1961 році. Дзвіницю за весь час не перебудовували, вона є ровесницею церкви.

До 1997 року до парафії належав Храм Вмч. Димитрія Солунського с. Берем’яни (в минулому – Кольонія).

8 травня 1997 року – створено Коломийську Єпархію, до якої, разом із іншими, увійшла й парафія селища Гвіздець.

У 2005 році на подвір’ї Святині було споруджену ще одну каплицю зі скульптурним зображенням Пресвятої Богородиці.

В 2008 році – силами громади і меценатів довкола церковного подвір’я встановлено ковану огорожу. Декілька років тому громада також завершила будівництво нової резиденції.

11 травня 2014 року – з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана розпочався ремонт церкви.

16 листопада 2014 року – з архіпастирським візитом парафію відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, де здійснив освячення розписів Храму та звершив Архієрейську Божественну Літургію.

У Вівтарі зберігається копія Ченстоховської ікони Божої Матері, яка була, невідомо скільки часу, захована за іншим образом.

Настоятель Храму

Ієрей Ярослав Розподняк народився 3 квітня 1982 року в с. Олешків Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Гвіздець Снятинського району Івано-Франківської області, в сім`ї службовців.

З 1989 по 1997 роки навчався у Олешківській середній школі.

У 1998 року вступив до Івано-Франківської дяківсько-регентської школи.

1993-2009 рр. – виконував обов’язки дяка у селах Снятинського району.

З 2001 по 2007 роки – навчався в Папському Теологічному Університеті м. Варшава, де отримав вчене звання магістра теології.

7 жовтня 2012 року – в Кафедральному Соборі Преображення господнього міста Коломиї, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) хіротонізований в сан диякона, 28 жовтня 2012 року – в сан священика.

25 грудня 2012 року – призначений настоятелем Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Хвалибога, Городенківського благочиння.

8 серпня 2013 року – Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений правом носіння Набедрника.

29 січня 2014 року – призначений настоятелем Храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Гвіздець, Коломийського благочиння.
Поділитись


otta Da Vinci