block
Храм Свт. Миколая с. Остапківці


Історія Храму

Найдавніші письмові відомості про Храм у селі Остапківці датуються 5 жовтня 1475 року, коли поміщик із Гвіздця Прокопович заснував у селі парафіальний костел, і «приписав» до нього свою власність: села Малий і Великий Гвіздець, Видинів, Рудники та Сороки.
Храм Свт. Миколая с. Остапківці

У відомостях, поданих за 1615 - 1623 роки згадується, що цей костел був знищений татарами.

Щодо часу початку будівництва теперішньої церкви Святого Миколая Чудотворця, на жаль, не відомо, але час завершення та освячення відомі достеменно – це 1855 рік.

Для будівництва церкви, як і для більшості навколишніх церков, дерево, привозили з гір. Спочатку церква була покрита гонтою, а вже в новітні часи - бляхою та до сьогодні продовжує захоплювати своєю унікальною сакральною красою.
Храм Свт. Миколая с. Остапківці

Протягом вже 160 років парафіяни своєю жертовною працею підтримують як зовнішню так і внутрішню красу Божого Храму.

19 грудня 2001 року – з нагоди престольного свята, з архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук) та нагородив громаду благословенною Архієрейською Грамотою.

У 2008 році Єпископ Іоан (Бойчук) освятив оновлені розписи церкви.

10 листопада 2013 року – з нагоди святкування 640 -ї річниці села та 1025-ліття Хрещення України-Руси Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан з Архіпастирським візитом відвідав Храм Святителя Миколая Чудотворця села Остапківці, де очолив Архієрейську Божественну Літургію.

Також, в цей день Преосвященний Владика Юліан здійснив освячення встановленого неподалік від церковного подвір’я Хреста на честь 1025- ліття Хрещення України-Руси та 640-річчя першої писемної згадки села Остапківці, водосвятну купіль та викопану криницю.

Настоятель Храму

Протоієрей Юрій Юрчук народився 3 травня 1981 року в селі ВікноХрам Свт. Миколая с. Остапківці Городенківського району Івано-Франківської області.

У 1988 році пішов у перший клас Вікнянської дев’ятирічної школи, яку закінчив у 1996 році.

З 1996 по 1998 рік – навчався у Городенківській ЗОШ № 1.

У 1998 році вступив на перший курс Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича на філософсько-теологічний факультет.

В 2000 році перевівся на третій курс Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2002 році. Цього ж року одружився.

2 червня 2002 року – у Свято-Володимирському Патріаршому Кафедральному Соборі Патріархом Філаретом рукоположений у сан диякона, а 19 червня цього року – у сан священика та призначений настоятелем Свято-Миколаївської церкви Яготинського району Київської Єпархії.

22 квітня 2003 року – до Дня Святої Пасхи Христової нагороджений Набедреником Патріархом Київським і всієї Руси-України.

У 2004 році – призначений настоятелем Свято-Троїцької церкви села Виповзки Переяслав-Хмельницького району Київської Єпархії.

У 2007 році – переведений у клір Коломийської Єпархії.

22 липня 2007 року – призначений настоятелем Храму Святителя Миколая села Стебні, Верховинського благочиння.

9 жовтня 2007 року – нагороджений правом носіння Камилавки.

9 жовтня 2009 року – нагороджений Наперсним Золотим Хрестом.

14 квітня 2014 року – до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном возведений у сан Протоієрея.

23 грудня 2014 року – призначений настоятелем Храму Святителя Миколая Чудотворця села Остапківці, Коломийського благочиння.Поділитись


otta Da Vinci