block
Храм Вмц. Варвари с. Отинія


Історія Храму

Коли їхати автодорогою з м. Івано-Франківськ до Коломиї, то на межі Тисменецького та Коломийського районів між селом Старі Кривотули та смт. Отинія можна побачити придорожню каплицю вмц. Варвари.
Храм Вмц. Варвари с. Отинія

Сама каплиця була освячена порівняно недавно – 17грудня 2005 року, але її поява – це відновлення історичної та моральної справедливості.

Колись на цьому відтінку жили люди, стояла капличка, проте з приходом радянської влади, як розповідають старожили, а саме 1951 року, звідси було виселено майже усіх. Їх звинуватили у державній зраді, бо на одному із обійсть було знайдено криївку. Людей вивозили на Сибір, чинилася розправа й проливалася кров. Капличку зруйнували та почали прокладати автодорогу, затоптавши під нею й частину старого цвинтаря.

Можливо саме ці трагічні події й стали причиною того, що на рівному, відкритому та з хорошою оглядовістю відрізку дороги стаються тяжкі аварії.

Одна з таких аварій, що сталася 1978 року, не залишила байдужим нікого. Тоді між Отинією та Старими Кривотулами зіткнулись вантажна машина “Колхіда”, що перевозила тонни металу та маршрутні автобуси: Бєльци - Івано-Франківськ і Косів - Івано-Франківськ. Як розповідають очевидці, травмованих було так багато, що лікарі не знали, кого у першу чергу рятувати. Дуже багато було загиблих.

Такі жахливі аварії змусили людей знову відновити святиню, яка б оберігала тих людей, які подорожуватимуть цією дорогою. Так розпочалось будівництво каплиці в честь Святої Великомучениці Варвари, яка є глибокошанованою святою всього християнського світу та заступницею перед Богом за людей, які працюють на важких та небезпечних професіях: шахтарів, водіїв, пілотів, військових.

З Божою допомогою це будівництво згуртувало біля себе людей із довколишніх сіл, підприємців, депутатів, представників районної та обласної влад й усіх небайдужих людей, кожен із яких вносив якусь свою лепту на відбудову святині, жертвуючи свої кошти, час та молитовно підтримуючи.

І сьогодні багато водіїв зупиняються біля цієї каплиці та звертаються до Святої Великомучениці Варвари, як до своєї заступниці, щоб Господь за її молитвами оберігав їх під час подорожі та подавав своє благословення.

Настоятель Храму

Ієрей Віталій Козак народився 19 квітня 1983 року в с. Жукотин,Храм Вмц. Варвари с. Отинія Коломийського району, Івано-Франківської області в сім'ї робітників.

З 1989 по 1998 роки навчався в Жукотинській ЗОШ I-II ступенів та отримав базову середню освіту.

З 1998 р. по 2000 р. - навчання в Коршівській ЗОШ I-III ступенів, де отримав повну середню освіту.

З 2000 по 2006 роки – навчання на богословському відділенні філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича. По завершенні навчання отримав диплом про вищу Духовну освіту КДА УПЦ КП та диплом викладача релігієзнавчих дисциплін ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

З 2003 - 2006 рр. - виконував обов'язки дяка в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Іванківці, Кіцманського благочиння, Чернівецької Єпархії УПЦ КП.

З 2007 р. по 2012 р. - працював у ТОВ "БіЕл" (м. Чернівці) на посаді секретаря організації.

В 2010 році одружився з Шимків Галиною Іванівною.

26 серпня 2012 року - В Кафедральному Соборі Преображення Господнього м. Коломиї Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) рукоположений у сан диякона.

28 серпня 2012 р.- в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці с. Старий Косів Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) рукоположений в сан священика.

2 вересня 2012 р. - призначений настоятелем Храму Святої Великомучениці Варвари, смт. Отинія, Отинійського благочиння.

15 квітня 2014 р. - до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) нагороджений правом носіння Набедреника.

2 жовтня 2014 року - з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана включений до cкладу редакційної колегії газети "Коломийський вісник".

12 січня 2015 року - Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном призначений керівником прес-служби Коломийської Єпархії.

5 лютого 2015 року - призначений тимчасово виконуючим обов'язки бухгалтера Коломийської Єпархії.

6 квітня 2015 року - до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений правом носіння Камілавки.

28 січня 2016 року- Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном призначений керівником інформаційно-видавничого та по зв’язкам із засобами масової інформації єпархіального відділу.

4 лютого 2016 року- тимчасово призначений настоятелем Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Михалків, Отинійського благочиння.

25 квітня 2016 року - до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Наперсним золотим Хрестом.Поділитись


otta Da Vinci