block
Храм Покрови Пресвятої Богородиці с. Цуцулин


Історія Храму

Село Цуцулин важко уявити без прекрасної, давньої й величної духовної Святині – Храму Покрови Пресвятої Богородиці.
Храм Покрови Пресвятої Богородиці с. Цуцулин

Побудований Храм у далекому 1862 році. Про ті давні часи існування церкви старожили не пам’ятають.

Храм знаходиться в центрі села. За своїм планування церква не хрещата, як більшість сусідніх церков, а тризубної форми та невеликих розмірів. До північної сторони вівтаря прибудована ризниця.

Покрита церква карбованою бляхою. З заходу від храму збереглася дерев’яна двоярусна дзвіниця.

З приходом радянської окупаційної влади Храм не зазнав великих руйнувань, бо завдяки голові церковного братства – Вахняку Степану, який разом із декількома парафіянами заховали церковні речі: Святу Чашу, облачення, Євангеліє, кадило, хрести та на довгий час прикопали в землю церковний дзвін. Все ж таки деякі ікони богоборчою владою були замальовані червоною фарбою, які пізніше відновив молодий юнак Петрук Мирослав.
Храм Покрови Пресвятої Богородиці с. Цуцулин

Згодом, незважаючи на опір вірних, радянській владі таки вдалося закрити церкву. Хоча офіційно заборонялося приходити до Храму, але на Різдво та Пасху люди приходили, щоб у молитвах просити і прославляти Господа.

Після розвалу комуністичного режиму, у 1989 році церкву було відкрито. За останні роки чимало робіт було зроблено парафіянами села з благоустрою території та внутрішнього оздоблення церкви.

У 1989 році Храм перекрито бляхою та виконано малярні роботи.

В 1993 році позолочено іконостас.

У 2011році викладено тротуарною плиткою всі доріжки навколо церкви.

14 жовтня 2012 року з нагоди 150-річчя від дня освячення Храму, урочисте Богослужіння очолив Єпископ Коломийський і Косівський Іоанн (Бойчук) та нагородив громаду Архієрейською Грамотою.

В 2016 році, стараннями громади, замінено вхідні ворота на ковані.

У 2017 році заміно вхідні двері.


Священики, які служили в Храмі:

о. Кіндрат Вергун, якого в 1945 році заарештували на 10 років за антирадянську пропаганду.

о. Вовк.

о. Юрій Кашевко – (1989-1999 рр.).

о. Василь Стафанців – (1999 - 2017 рр.).

о. Юрій Гушул (з 2017 р. - і на даний час).

Настоятель Храму

Протоієрей Юрій Гушул народився 22 квітня 1979 року в селі Великий Ключів Храм Покрови Пресвятої Богородиці с. Цуцулин Коломийського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

З 1986 по 1996 роки – навчався у Великоключівській СШ I-III ступенів, де одержав атестат про середню освіту.

В 1988 році вступив до дитячої Коломийської музичної школи №2 та в 1994 році закінчив повний курс названої школи по класу скрипки.

У 1996 році вступив до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (ЧНУ) і в 2002 році успішно закінчив, отримавши диплом спеціаліста.

20. 06. 2002 р. – рішенням Державної екзаменаційної комісії присвоєно кваліфікацію релігієзнавця, викладача релігієзнавчих дисциплін.

14 жовтня 2001 року одружився з Білейчук Світланою Василівною.

19 грудня 2001 року – в Храмі Святого Миколая Мирлікійського села Остапківці Коломийського благочиння Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) хіротонізований в сан Диякона, а 27 жовтня 2002 року, в Храмі Святої Параскеви Сербської с. Великий Ключів – в сан Священика.

З 2001 року по 3 жовтня 2004 року ніс священичий послух на парафіях Коломийського і Надвірнянського благочинь.
21 листопада 2003 року – нагороджений правом носіння Набедреника.

3 жовтня 2004 року – призначений настоятелем Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського с. Кропивище Коломийського благочиння.

8 листопада 2005 року – нагороджений Наперсним Хрестом.

29 квітня 2013 р. - до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) возведений у сан Протоієрея.

2 жовтня 2014 року - з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана включений до cкладу редакційної колегії газети "Коломийський вісник".

8 листопада 2015 року - з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Благословенною Патріаршою Грамотою.

10 квітня 2017 року - до Дня Святої Пасхи Христової, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Преосвященним Єпископом Юліаном нагороджений Палицею.

2 травня 2017 року призначений настоятелем Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин, Косівського благочиння.
Поділитись


otta Da Vinci