block
Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів


Історія Храму

Історія Храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів бере свій початок 1932 року, коли розпочалось її будівництво.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів

У 1939 році відбулось освячення Святині. До цього часу, під час Польської влади у с. Воронів стояв костел, який пізніше радянською владою був закритий і зруйнований.

Не довго Храм у с. Воронів, який ще не так давно відкрив свої двері для віруючих, залишався діючим. З приходом атеїстичної безбожницької влади церкву у с. Воронів було закрито та рекомендовано районною владою приміщення Святині використати під склад мінеральних добрив. Але за наполяганням голови колгоспу «Придністров’я” Михайла Гранішака, жителя с. Воронів, у церкві 14 серпня 1973 року було відкрито історико- краєзнавчий музей колгоспу сіл Незвисько і Воронів. Це дало змогу зберегти приміщення Храму.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів

У період горбачовської перебудови в селі відновився процес відбудови зруйнованих капличок і хрестів, а а згодом і самої церкви.

У 1989 році розпочалася реставрація Святині, яка завершилася у 1991році, коли після 20 років бездуховності та войовничого атеїзму, вчителі та учні Незвиської школи та с. Воронів зі своїми батьками прийшли до Храму в національному одязі на його урочисте відкриття.

В 1991 році розпочато будівництво дзвіниці.

У 2000-му році парафію відвідв Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук) з нагоди 2000-ліття Різдва Христового та освятив місце під новий цвинтар.

2001 р. – Храм відвідав Владика Іоан (Бойчук) з нагоди перебування у церкві ікони Пресвятої Богородиці “Зглянься на покору”.

У 2003 році освячення нового престолу, жертовника та ікон на іконостасі, яке здійснив Єпископ Іоан (Бойчук).

2005 р. – з Архієрейською візитацією парафію відвідав Преосвященний Єпископ Іоан (Бойчук) та здійснив освячення нової каплиці на честь Пресвятої Богородиці.

В 2010 році – посвячення місця під будівництво нового Храму.

8 вересня 2013 року парафію відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан (Гатала) та відслужив Молебень до Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона перед його іконою з частичкою мощей, які тоді перебували у Храмі.

На даний час у с. Воронів зведена нова церква у сучасному стилі: накрита, оздоблена зовні. вкладено металопластикові вікна. Сподіваємося на Божу допомогу та сільських людей, меценатів, а також усіх небайдужих людей, які допоможуть, щоб у скорому часі тут підносилися молитви до Господа.

Настоятель Храму

Прот. Михайло Возняк народився 22 листопада 1972 року в с. Яківка Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів Тлумацького району Івано-Франківської області.

1980 - 1988 рр. – навчання у Яківській восьмирічній школі.

З 1988 по 1991 р. – навчався у Технічному ліцеї м. Коломия, де отримав професію столяр-паркетник, мебельник.

У 1991році розпочав трудову діяльність в Коломийському лісокомбінаті.

21 листопада 1991 року – призваний до лав Збройних Сил, де служив на посаді заступника начальника розрахунку ракетних військ. 10 грудня 1993 року звільнений в запас.

У серпні 1994 року розпочав навчання в Івано- Франківській Духовній семінарії, яку закінчив у 1997р. Під час навчання у семінарії виконував обов'язки регента десятки, а також дяка-псаломника семінарського Храму, Кафедрального Собору та каплиці Всіх Святих землі Української.

8 вересня 1996 року – одружився із Наталією Гуменюк.

В 1997 році у Храмі Преображення Господнього м. Коломия Архиєпископа Миколаївським і Богоявленським Володимиром рукоположений в сан диякона. Цього ж року, до дня Святої Пасхи, нагороджений подвійним орарем.

У 1998 р. – Єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом нагороджений правом носіння Камилавки.

19 вересня 1998 року – у Храмі Спомин чуда Аристратига Михаїла в м. Хони м. Снятин рукоположений Єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом рукоположений в сан священника.

20 жовтня 1998 року – призначений настоятелем Храму Святителя Миколая с. Красне Рожнятівського району, а 19 травня 1999 року – настоятелем Храму в с. Ловаги.

9 грудня 1999 р. – призначений настоятелем храмів Вознесіння Господнього с. Незвисько та Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів Городенківського благочиння Коломийської Єпархії.

16 вересня 2005 року – нагороджений Хрестом з оздобами.

29 квітня 2013 р. – до дня Святої Пасхи Христової з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагороджений правом носіння Палиці.Поділитись


otta Da Vinci