block
Храм Св. Димитрія Солунського с. Якубівка


Історія Храму

Село Якубівка було сформовано за часів Радянського Союзу навколо колгоспу і мало назву Яківка тому до проголошення Незалежності України молода громада села не мала свого Храму.
Храм Св. Димитрія Солунського с. Якубівка
Спочатку для богослужінь приїжджали священики з інших сіл, переважно з міста Городенки, а 1989 року, коли громаді села Рашків повернули Храм, мешканці Якубівки відвідували Храм Різдва Пресвятої Богородиці.

У листопаді 1992 року на зборах громади села Якубівка було вирішено звернутися до Рашківської сільської ради для того, щоб виділити землю для будівництва Храму.

В січні 1993 року на зборах релігійної громади було вибрано церковний комітет, який керував будівельними роботами: депутат сільської ради Сливка І. С., Попко Д. В., Юрчук О. М. та Григорчук Г. В.

В березні 1993 р. – Рашківська сільська рада видала дозвіл на будівництво Храму, а вже 10 травня цього року була виділена земля в центрі села.

15 травня 1993 р. – за проектом Городенківських архітекторів та, за сприяння бурякорадгоспу, розпочали копати фундамент, а 14 червня благочинний Городенківсьного благочиння отець Михайло Завойський і отець Сергій Пода освятили перший камінь та було розпочато будівництво Храму.
Храм Св. Димитрія Солунського с. Якубівка

14 червня 1994 р. – завершено будівництво стін.

Весною 1995року, майстри із села Ганьківці Снятинського району почали споруджувати покрівлю.

У липні 1995 року, за сприяння директора Городенківського цукрового заводу Скіцька М. М., закінчили конструкцію та покрівельні роботи даху.

8 листопада 1998 року, Єпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф освятив престіл та розписи Храму та нагородив благословенними грамотами осіб, які найбільше долучились до спорудження Храму.

З того часу в церкві почали звершуватись недільні та святкові богослужіння, але будівельні роботи продовжувалося до 2000 року. Будівництво велося на кошти пожертвувані громадою села та за сприяння меценатів зокрема: ВАТ "Еліта" (директор Личук І. Д.), городенківський бурякорадгосп (директор Моджук М. Л.), Городенківський Цукровий завод (директор Скіцько М. М.).

2003 року. – Храм відвідав правлячий на той час Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук) та нагородив Благословенною грамотою громаду Храму.

В 2013 році з благословення Правлячого Архієрея, Преосвященного Владики Юліана, розпочались роботи по спорудженню іконостасу в Храмі.

8 листопада 2014 роцу – з нагоди престольного свята, із архипастирським візитом Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, освятив новий престіл та іконостас і звершив Архієрейську Божественну Літургію Також Преосвященний Владика нагородив Благословенною Архієрейською грамотою церковну громаду.

Настоятель Храму

Митрофорний протоієрей Роман Меленко народився 1грудня 1980 року в місті ГороденкаХрам Св. Димитрія Солунського с. Якубівка Івано-Франківської області.

У 1987 році розпочав навчання в Городницькій ЗОШ І-ІІ ступеня, а в 1996 році закінчив та продовжив навчання в Городенківській ЗОШ І-ІІІ ступеня.

1998 році отримав атестат про повну середню освіту. В 2000 році вступив до Волинської духовної семінарії, а в 2003 році був переведений до Київської духовної семінарії, яку закінчив у 2004 році.

В 2003 році одружився із Матвійчук Наталією Луківною.

8 червня 2003 року, Преосвященним Єпископом Вінницьким і Брацлавським Геронтієм рукоположений в сан Диякона, а 20 липня цього року – в сан Священика та призначений настоятелем парафії Вознесіння Господнього села Безводне Ямпільського району.

8 листопада 2004 року – возведений у сан Протоієрея.

14 квітня 2005 р. – з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Преосвященним Єпископом Вінницьким і Брацлавським Геронтієм нагороджений правом носіння Митри.

30 вересня 2005 року – Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) призначений настоятелем Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Якубівка Городенківського благочиння.


Поділитись


otta Da Vinci