block
Храм Успіння Пресвятої Богородиці с. Хвалибога


Історія Храму

Мальовниче село Хвалибога своєю історією сягає 1702 року. Окрасою села є Храм Успіння Пресвятої Богородиці.
Храм Успіння Пресвятої Богородиці с. Хвалибога

Стара дерев’яна церква була побудована у 1854 році. Богослужіння в ній звершувались до 1962 року, після чого під натиском радянської влади церква була закрита.

У 1984 році за наказом комуністичної влади, було знято хрести з куполів Святині.

В ніч на 21 липня 1988 року, під час сильної зливи в церкву влучила блискавка й вона майже повністю згоріла. Тимчасово богослужіння й треби почали проводити у дзвінниці на церковному подвір’ї.
Храм Успіння Пресвятої Богородиці с. Хвалибога


Навесні 1990 року розпочалась реконструкція Храму, а 2 серпня 1992 року відбулось освячення відбудованої Святині.

Пройшли роки і з благословення Преосвященного Владики Іоана (Бойчука) парафіяни почали знову робити розпис церкви.

10 серпня 2013 року, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан освятив розписи Храму Успіня Пресвятої Богородиці.

Настоятель

Ієрей Микола Грицанюк народився 16 серпня 1985 року в м. ЗаставнаХрам Успіння Пресвятої Богородиці с. Хвалибога Чернівецької області в сім'ї держпрацівників Володимира та Орисі Грицанюк.

З 1992 по 2002 рік - навчався у Заставнівській загальноосвітній школі № 2 І-ІІІ ступенів.

З 2002 року по 2008 рік - навчався на Богословському відділенні Київської Православної Богословської Академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича за двома спеціальностями: ,,Богослов’я” та ,,Релігієзнавство”.

У 2006 році отримав базову вищу освіту за напрямком підготовки „Теологія” та здобув кваліфікацію бакалавра богослов’я.

У 2007 році отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки „Філософія”, здобувши кваліфікацію бакалавра філософії.

У 2008 році отримав диплом за напрямком ,,Богослов’я” і здобув кваліфікацію магістра богослов’я, викладача-дослідника православного богослов'я.

У 2008 році отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Релігієзнавство” та здобув кваліфікацію релігієзнавця викладача філософсько - релігієзнавчих дисциплін.

За роки навчання проходив послух псаломщика у храмі Святого Духа с. Витилівка Кіцманського району Чернівецької області Чернівецької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

15 травня 2011 року одружився з дівчиною православного віросповідання Симчич Галиною Миколаївною.

30 липня 2011 року, в Соборі Преподобної Параскеви Сербської Митрополитом Чернівецьким і Буковинським Данилом (Ковальчуком) рукоположений в сан диякона, а 2 серпня 2011 року – сан священика.

11 січня 2013 року прийнятий в штат Коломийської Єпархії та призначений священиком Храму Архистратига Михаїла с. Лука Городенківського благочиння.

29 січня 2014 року, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном призначений настоятелем Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Хвалибога Городенківського благочиння.

15 квітня 2014 р. - до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) нагороджений правом носіння Набедреника.

Виховує дочку Марію 2013 року народження.Поділитись


otta Da Vinci