block
Ювілей Святійшого Патріарха Філарета


23 січня 2014 року Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету виповнилося 85 років.
Ювілей Святійшого Патріарха Філарета
З нагоди ювілею було утворено організаційний комітет на чолі з Патріаршим Намісником Митрополитом Епіфанієм. Планувалося, що окрім спільного богослужіння, у Національній філармонії відбудуться урочиста Академія, концерт і прийняття. Однак у зв'язку із загостренням суспільно-політичної кризи в Україні Патріарх Філарет вирішив, що проведення урочистостей в такий час буде недоречним і благословив скасувати їх. Також Патріарх попросив не вручати йому нагороди, в тому числі Орден Святого Апостола Іоана Богослова за номером один, який Священний Синод просив прийняти його від імені повноти Церкви на знак поваги і з нагоди ювілею.
Вранці 23 січня у Володимирському Патріаршому Кафедральному Соборі міста Києва Преосвященний Юліан Єпископ Коломийський і Косівський разом з єпископатом і духовенством Київського Патріархату співслужив Патріарху Філарету за Божественною Літургією, під час якої також підносилися особливі прохання про мир в Україні та подолання ворожнечі.
На Запричасному з благословення Предстоятеля проповідь виголосив Секретар Священного Синоду Архієпсикоп Чернігівський і Ніжинський Євстратій.
Наприкінці Літургії було відслужено Молебень за мир і припинення ворожнечі в Україні, під час якого також підносилися подячні прохання з нагоди ювілею Патріарха. Завершився Молебень Молитвою за Україну, яку проголосив Святійший Владика.
Після відпусту від імені єпископату, духовенства, чернецтва і мирян Київського Патріархату Патріарший Намісник Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній оголосив Вітальну адресу Священного Синоду та вручив в дар Ювіляру архіпастирський жезл, просфору та букет з 85-ти білих троянд
У відповідь Святійший Патріарх звернувся до присутніх зі словами подяки та повчання.
Завершилося богослужіння уставним многоліттям, яке співав весь храм. Також від численного духовенства і мирян Патріарх приймав вітання і добрі побажання, а для представників ЗМІ дав брифінг.
За матеріалами сайту: cerkva.infoПоділитись


otta Da Vinci