block
Освячення води в селі Соколівка


Як і в кожному християнському поселенні, на Богоявлення, в селі Соколівка, Косівського благочиння, освячують воду, яка має цілющу, чудодійну силу. Чин Великого освячення води проводять на річці Рибниці на спеціально відведеному місці. Облаштуванням льодяного містечка займаються почергово жителі всіх присілків села.
Цьогоріч таке почесне право дісталося людям присілків Леви і Калинки. Хоча зима надзвичайно тепла і вже заготовлено було березу, все ж таки ризикнули і спорудили вишукані архітектурні льодяні споруди. Це і арка з хрестами, в центрі великий аналой, поряд три хрести, підсвічник-трійця, макет тризуба і вирубаний із льоду Новий 2014 рік. Із берези майстри збудували місток через річку і огорожу.
Тиждень працювали фактично всі жителі двох присілків, щоб створити і прикрасити унікальні льодяні і дерев’яні споруди. Всі завзяті трудівники заслуговують на велику подяку.
Таку широку фантазію у спорудженні льодового містечка в Косівському районі можна побачити лише в селі Соколівка. Тому і не дивно, що і в Навечір’я Богоявлення і в саме свято, під час освячення води, яке з благословення Преосвященного Юліана Єпископа Коломийського і Косівського звершували благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк та настоятель Храму ієрей Василь Дійчук, приходять не тільки парафіяни села Соколівка, але й жителі навколишніх сіл і міст, численні гості, туристи, представники ЗМІ. Приходять щоб відчути особливу піднесеність християнського духу, напитися цілющої води та скупатися у річці Рибниці.
Святковий настрій, молитви і колядки, дивовижна божественна аура переповнюють людей протягом Богоявленських свят, надають сили та натхнення на весь рік.
Освячення води в селі Соколівка

Освячення води в селі Соколівка

Освячення води в селі СоколівкаПоділитись


otta Da Vinci