block
Єпископ Юліан взяв участь в урочистостях з нагоди 20-ї річниці інтронізації Патріарха Філарета


22 жовтня 2015 року, виповнилося 20 років Патріаршого служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

В святкових заходах взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Напередодні, 21 жовтня 2015 року, у Музейно-виставковому центрі Української Православної Церкви Київського Патріархату, під Андріївською церквою, відбулася виставка до 20-ліття Патріаршого служіння Святійшого Владики.

Виставку відкрив Патріарший намісник, Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, який звернуся до присутніх із промовою про двадцятирічну історію Патріаршого служіння Святійшого Патріарха.

В залах експонувалися видання Київської Патріархії, зокрема перекладацький здобуток Патріарха Філарета, старовинні українські ікони з приватної колекції, фотографії знаменних подій, церковні та світські нагороди Святійшого Владики, богослужбовий одяг та куколь вручений Патріарху Філарету у знаменний день - 22 жовтня 1995 року, в день інтронізації.

Після цього Патріарх Філарет поспілкувався із журналістами та відповів на їх запитання про роки Предстоятельського служіння у незалежній Україні та про сьогодення Київського Патріархату.

22 жовтня, Преосвященний Владика Юліан взяв участь торжественній Божественній Літургії, у Володимирському Кафедральному Патріаршому Соборі, яку очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні єпископату Київського Патріархату та великої кількості духовенства і мирян. На святковому богослужінні, також, були присутні священики Коломийської Єпархії: митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Мирослав Ніньовський, митр. прот. Микола Кравчук, прот. Михаїл Возняк та прот. Андрій Дмитрук.

Після закінчення Літургії був звершений подячний Молебень про визволення України від ворогів, після чого від імені єпископату та духовенства нашої Церкви Святійшого Патріарха привітав Патріарший намісник, ректор Київської Православної Богословської Академії, Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та подарував Його Святості просфору та букет квітів.

У свою чергу Святійший Патріарх Філарет подякував архієреям, духовенству, представникам влади та вірним за привітання, зазначивши, що сьогодні всі зібрались не для похвали, а щоб подякувати Господу за Його видимі до нас благодіяння.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

Єпископ Юліан взяв участь в  урочистостях з нагоди 20-ї річниці інтронізації Патріарха ФіларетаПоділитись


otta Da Vinci