block
Вітання Преосвященному Владиці Юліану від духовенства та вірних Коломийської Єпархії з нагоди п’ятої річниці Архієрейської хіротонії


Ваше Преосвященство, дорогий Владико, всечесні отці, шановні представники влади, брати і сестри. Дозвольте виголосити вітальне слово з нагоди п’ятої річниці Архієрейського служіння Єпископа Юліана.

Ваше Преосвященство, мудрий наш керманичу і дорогий Владико, сьогодні ми, представники Коломийської Єпархії, разом із Вами звершили Божественну Літургію та піднесли молитви до Бога, в подяку за те, що Господь допомагає Вам терпеливо нести хрест Архієрейського служіння.

Ми бачимо плоди Вашої невтомної та наполегливої праці на ниві Христовій. Безперечно, що, за словом Апостола Павла, в Церкві все вирішує Бог, її Єдиний Засновник і Глава, але Господь кличе на ниву свою співпрацівників, щоб насаджувати, поливати, дбати за примноження урожаю.

Ви, Ваше Преосвященство, є таким ревним працівником і Коломийська Єпархія – плід не лише Божої благодаті, але і Вашої праці. І результатом вашого труду ми бачимо реставрацію і оздоблення цього прекрасного Собору. Єпархія здобула нове приміщення Єпархіального управління, яке було для Вас першим і головним завданням. Але Ви на цьому не зупинилися. Наприкінці 2016 року Ви розпочали ремонт старого, аварійного приміщення Єпархії, плануючи у майбутньому відкрити Православний центр виховання і розвитку дітей та молоді та відновити діяльність Коломийського духовного училища. Адже вже сьогодні з потребою у кваліфікованих дяках-псаломщиках зіткнулися багато парафій. Також Ви дбаєте про молоде покоління, про їхнє духовне зростання, відкриваючи катехитичні школи та молодіжні організації.

Сьогодні наша Держава переживає складні часи, на Сході України проливається кров, гинуть люди, і ми не можемо бути осторонь цих подій, тому під Вашим керівництвом збирається допомога для військовослужбовців та для мешканців Сходу.

Своїм авторитетом і прихильністю Ви зуміли залучити до співпраці представників влади, підприємців та небайдужих людей, які готові Вас підтримати у всіх починаннях, бачучи, що Ви, Ваше Преосвященство, дбаєте не про себе, а про Церкву Христову та український народ.

Глибока віра, працьовитість і жертовність – це ті головні риси, якими Господь наділив Вас і які є головною рушійною силою у Вашому житті. З Вашим призначенням на Коломийську кафедру на Церкву Київського Патріархату люди почали дивитися по новому і авторитет її з кожним днем зростав, і доказом цього став перехід 20 парафій УАПЦ в літку минулого року. І ми молимо Бога, щоб він дав Вам сили і надалі наполегливо трудитися та вміло вести цей духовний корабель, в якому перебуває 5 районів, в яких діють 10 благочинь, 134 парафії на яких трудяться 140 священнослужителів.

Як добрий пастир Ви впевнено провадите довірене Вам стадо до брами Небесного Царства, дорогою любові, віри, милосердя, єдності, миру та святості.

Ваше Преосвященство, в день Вашого Ювілею, за нашим проханням і, з благословення Святійшого Патріарха Київського і Всієї Руси-України Філарета, Вас удостоєно високої церковної нагороди – Ордена Святителя Миколая, за невтомну працю для процвітання Церкви Христової.

Тож Нехай Господь наш Ісус Христос щедро обдаровує Вас усіма потрібними ласками, скріплюючи і надихаючи Вас на працю у Божому Винограднику, Божа Мати огортає своїм Покровом.

І на знак синівської любові, прийміть цей скромний подарунок від священнослужителів та вірних Коломийської Єпархії – Панагію та Хрест, а також цю просфору – на знак спільного служіння з Вами та квіти в знак великої любові до Вас.


Ісполла еті Деспота, Преосвященний Владико!


Слово виголошене митр. прот. Юрієм Бровчуком
за Божественною Літургією 19 лютого 2017 року
в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста КоломиїПоділитись


otta Da Vinci