block
В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Дорогі браття і сестри!

Невимовна духовна радість, особливий молитовний настрій та безмежна вдячність Божій Матері сьогодні огортають всі віруючі серця з нагоди великого свята Її Покрови.
«Радуйся Маріє, що не покинула нас після свого Успіння.
Радуйся і спаси тих, що надіються на тебе».

Закінчується літо, наступають осінні дні, починають вигравати золотистими барвами Карпатські діброви. В цей час проти сонця срібляться тонкі струни павутиння бабиного літа, а в наших церквах лунають церковні пісні на честь Божої Матері й священики виголошують щирі проповіді, щоб вшанувати чесноти Приснодіви Марії та скласти вінок молитов Її світлому імені. І кожен з нас покликаний прийти в Храм Господній, щоб своїми молитвами й піснями прославити Пресвяту Богородицю.
«Преобразився Ти на горі, Христе Боже,

показавши ученикам Твоїм славу Твою ...»
(тропар свята)


Так сьогодні, дорогі у Христі брати і сестри, Свята Православна Церква радісно оспівує Преображення Господнє на горі Фаворі.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Є святі, які начебто завжди поруч з нами, і їхнє життя надихає нас вірити в Христа і Його Святу волю. Свята рівноапостольна княгиня Ольга є однією із них. Непохитна воля, природний розум, цнотливий спосіб життя - ось її короткий портрет.
В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Відкрийте мисленні вуха сердець ваших, о браття і сестри, і почуйте голос, Який сьогодні взиває, промовляючи: “Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей” (Мф. 4, 19). Ось бо Христос невидимо стоїть на узбережжі Тиверіадського моря й, запрошуючи до Свого служіння перших учнів — Симона Петра і Андрія, синів Іони та Якова і Іоана, синів Зеведеєвих, кличе за Собою й кожного з нас.
В ім’я Отця, і Сина, і Cвятого Духа!

Богослужбовою темою шостої неділі Пасхального циклу, дорогі браття й сестри, є сьогоднішня Євангельська розповідь про зцілення сліпонародженого(Ів. 9; 1-38), яке звершив Христос незадовго до закінчення Свого суспільного служіння. Це відбулося в Єрусалимі, на свято Відновлення Храму (Ханукка), яке було встановлене на честь звільнення в 164 році до нашої ери єврейським воєводою Юдою Маккавеєм міста Єрусалима і відновлення Богослужіння у Єрусалимському Храмі.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі у Христі брати і сестри, «Дух Святий є живою водою» – говорили Святі Отці. І ми знаємо, що як немає води, то все вмирає, а як приходить чиста, всеоживляюча вода — все зеленіє і набирає повноти життя. І ось, Дух Святий, третя особа Пресвятої Трійці, знаходиться в Отці, як в джерелі, а в Ісусі Христі – як у криниці, а подається кожному з нас, як жива вода.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі у Христі брати і сестри! Сьогоднішня євангельська розповідь описує нам чудо – зцілення Спасителем розслабленого в Єрусалимі біля купелі, яка називалася «Дім милосердя».
В ім’я Отця, і Сина і Святого, Духа!

Дорогі брати і сестри! Першим виявом царської могутності Ісуса Христа після Хресних страждань і смерті, було скасування влади диявола над померлими від віку, в самому царстві диявола – пеклі.
В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Євангельська подія четвертої неділі Великого посту відбувається відразу після Преображення Господнього.


otta Da Vinci