block
Проповідь на свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


“Хресту Твоєму поклоняємось, Владико,
і святе Воскресіння Твоє славимо”

У свято Воздвиження Чесного і Животворящого ХрестаПроповідь на свято Воздвиження Чесного і  Животворящого Хреста Господнього Свята Церква підносить Хрест, немовби промовляючи до людства: “Погляньте, як Бог полюбив світ, що дав Себе прибити до Хреста та серед страшних мук помер на ньому задля нас і ради нашого спасіння”. На знак вдячності за це християни з вірою співають: “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо”.

Святий Хрест для нас, християн – це відкрита книга, з якої кожна людина може брати для себе належне повчання. Хрест – це ключ, яким відкриваємо собі Небо. Хрест — це не тільки символ пониження і ганьби. З хвилини, коли Господь Ісус Христос склонив на ньому Свою голову й віддав духа, Хрест став символом перемоги світла над темрявою, добра над злом, правди над неправдою. Від того часу Хрест став для нас, християн, святим і дорогоцінним, бо на ньому довершилось відкуплення людського роду. Тому Хрест увійшов у наше життя від самого його початку.

Силу, яку несе вірним Хрест, відчула і зрозуміла одна мати, скорботно стоячи над могилою свого сина, який загинув на війні. Коли грудки холодної землі почали вкривати віко домовини, вона промовила своїм зболілим материнським серцем: “Моя дитино, вже й сліду по тобі немає”. Тоді священик промовив до неї: “Погляньте, як із могили виростає Хрест, а на ньому зображений Той, Хто сказав: “Я є воскресіння і життя; хто вірує в Мене, якщо і помре, оживе.” (Ін. 11, 25).

Заспокоїлось скорботне материнське серце, бо з Хреста, що виріс на свіжій могилі її дорогої дитини, сплинула якась невидима, надземна сила, яка допомогла материнському серцю пережити цю трагічну розлуку. Хрест сповнив її надією, що вона знову колись зустріне свою дитину в Бозі.

Нехай Хрест Христовий, браття й сестри, буде й для нас символом перемоги і прослави, надією на краще майбутнє. Нехай же Святий Хрест буде для всіх нас силою Божою у наших смутках і горю, терпіннях, нещастях і недолі у цьому нелегкому земному житті.

Святий Хрест дві тисячі років тому приніс на українську землю і встановив на Київських пагорбах Святий Апостол Христовий Андрій Первозванний. О Чесний і Животворящий Хресте Святий, тебе вже більше як тисячу років підніс високо на українській землі її Хреститель, Святий великий князь Володимир і від того часу вже понад тисячу років лунає по всій нашій святій землі величава пісня прослави: “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо”. Будь же і надалі, Хресте Святий, для нашого віруючого народу, у дні його скорботи, підтримкою і остаточною перемогою.

Прибігаймо до підніжжя Хреста, благаймо розп’ятого на ньому Господа, бо наші гріхи були причиною Його страждань і смерті. Пам’ятаймо про це повсякчасно, а передусім тоді, коли споглядаємо на Святий Хрест, а сьогодні, особливо віддаючи шану Святому Хрестові, з глибини душі та вдячності співаймо: “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо”. Амінь.

ієрей Володимир СолоджукПоділитись


otta Da Vinci