block
Проповідь в день вшанування пам’яті Cвятого Апостола Якова Алфеєва


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні, дорогі у Христі браття й сестри,Проповідь в день вшанування пам’яті Cвятого Апостола Якова Алфеєва Свята Церква вшановує пам’ять Святого Апостола Якова Алфеєва.

Святий Апостол був сином Алфея, тому й звуть його Яковом Алфеєвим. Також, він був братом Апостола і Євангелиста Матвія - колишнього митаря. Іноді його називали Яків Менший, щоб відрізняти від іншого Якова, званого Великим, або братом Господнім.

Його Мати, ймовірно, була серед жінок, які супроводжували Христа. Не раз, при переліченні жінок, які супроводжували Христа і служили Йому маєтком або просто звичайної людської допомогою, ми зустрічаємо ім'я якоїсь Марії, матері Якова Меншого (Мф 27, 56).

Коли Господь наш Ісус Христос, обрав на апостольську гідність простих і благочестивих людей, щоб послати їх на проповідь Євангелія у світ, тоді обрав Він і Якова Алфеєва.

Після того як Апостоли почали проповідувати про Христа Розіп'ятого і Воскреслого, Яків, за Переданням, проповідував у Юдеї. Потім із Апостолом Андрієм Первозванним відправляється в Едессу. Пізніше він самостійно проповідував у Газі і Елевферополі, що в Південній Палестині.

Обходячи багато країн, він сіяв небесне насіння, наставляв заблукалих на шлях спасіння, палив терня безбожництва, знищував ідолів, лікував різні недуги, виганяв від людей злих духів та безліч людей привів до Христа, через що отримав нове нове ім'я: «насіння Божественне».

Про смерть і поховання Святого Апостола існує кілька версій. За однією із них він був побитий камінням юдеями в Мармарику, за іншою - прийняв мученицьку смерть розп’яттям на хресті в місті Остраціне.

І сьогодні, дорогі у Христі, чуючи про життя Святого Апостола Якова Алфеєва та вшановуючи його пам’ять, ми повинні пам’ятати, що найкращим вшануванням для нього буде наслідування його життя.

Ніхто не вимагає від нас мученицького подвигу, але ми можемо навчитись перемагати наші пристрасті та боротись із гріхом. Також, життя Святого Апостола навчає нас ставити духовне вище з матеріальне, любові та вірності Христу, ревності в молитві, любові до ближніх та смиренності.

Тому, дорогі браття і сестри, наслідуймо життя Святого Апостола Якова Алфеєва, усіма силами своєї душі намагаймося змінити власне життя й живімо за Заповідями Божими, а Господь, бачачи наш твердий намір, за молитвами Святого Апостола Якова, пошле свою благодать, яка допоможе нам на цьому нелегкому шляху. Амінь.

ієрей Василь МорозПоділитись


otta Da Vinci