block
Проповідь в день вшанування пам’яті Святителя Миколая, Єпископа Мир Лікійських, Чудотворця


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

В III столітті, дорогі браття і сестри, коли відбувалось гоніння на християн, Проповідь в день вшанування пам’яті Святителя Миколая, Єпископа Мир Лікійських, Чудотворця коли проливалась кров мучеників, які віддавали своє життя за віру й любов до Господа Ісуса Христа, в той час Господь посилає для Своєї Церкви, великого Святителя Святого Миколая.

Святитель Миколая народився 280 року в місті Патара, в Малій Азії, там де вже було насіння і плоди християнської проповіді. Його батьки Феофан і Нонна, як ревні християни, з великою любов’ю і старанням виховували свого сина, майбутнього святителя Церкви Христової.

З дитячих років Святий Миколай дивував людей своїм життям, своїми молитвами, подвигами і постом, немов приготовляючи себе до служіння в Церкві Христовій. Його дядько, будучи Єпископом Патарським, бачив у своєму племіннику послідовника і ревного сповідника віри Христової.

Коли Єпископ Патарський рукопокладав Святого Миколая в священики тоді промовив такі пророчі слова: «Ото, браття, бачу я нове сонце, що сходить над землею і потішає сумуючих, о як щасливе те словесне стадо, котрого він буде пастирем». Будучи пастирем Святий Миколай горів як свіча перед Престолом Господнім.

З великої любові до людей Святитель Миколай обдаровував багатьох милостинею та привів багатьох до праведного життя в Бозі.

Неможливо перелічити всіх богоугодних справ, що творив Святий Миколай. Коли в місті Мирах помер Архієпископ Іоанн, було зібрано собор для обрання нового Єпископа. Після довгих обговорень єпископи звернулися в молитві до Бога, щоб Господь сам вказав на найдостойнішого. Господь вислухав їхні молитви й одному зі старших серед них явився муж сяючий неземним світлом і велів старшому єпископу стояти в ночі біля дверей і дивитись, хто прийде першим до Церкви, того поставити в єпископи, вказавши що ім’я йому Миколай.

Коли настав час утрені Єпископ очікував у церкві. Святитель Миколай після своїх звичних справ пішов до Храму на молитву та коли увійшов у притвор тут його зустрів Архієрей і спитав як ім’я твоє - «Миколай, слуга Святості твоєї, Владико», відповів тихо і смиренно угодник Божий. Таким Промислом Божим був обраний Святий Миколай Єпископом Церкви Христової.

Святитель Миколай був милосердним до потребуючих, спасаючи багатьох від різних бід, визволяв від неправдивого засудження, піклувався про немічних, бідних нужденних. Своїм милосердям він заслужив велику нагороду в Господа. За молитвами Святителя Миколая втихомирювалися бурі та спасалися потопаючі.

Нічого так не бажає Христос від нас, дорогі у Христі, як любові до Бога і до всіх людей. Нехай же Святий Миколай Мирликійський, Чудотворець благословить усіх нас, здоров’ям, спокоєм, спасінням та бажанням творити милостиню.

В сьогоднішній день Святого Миколая, мільйони дітей відстукують своїми сердечками подяку Святителю за подарунки, даровані цієї ночі люблячим Миколаєм.

Тому частіше в своїх молитвах прикликаймо ім’я Святителя Миколая для здобуття свого спасіння. Амінь.

митр. прот. Юрій УжитчакПоділитись


otta Da Vinci