block
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯКеруючого Коломийською Єпархією,
Єпископа Коломийського і Косівського ЮЛІАНА

Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!

Саме в цих святих словах,ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ якими люди протягом століть зустрічають один одного в світлі пасхальні дні і якими свідчать світові про подію, що сталася дві тисячі років тому, міститься велика сила і благодать. У них і звістка про перемогу, і заклик до радості, і побажання миру, і повнота нашої віри, і надія та втіха для кожної людини.

З року в рік, велично і переможно звучить блага звістка про Воскресіння, спонукаючи нас віддати хвалу нашому Спасителю, Який смертю смерть подолав і зробив нас причасниками майбутнього вічного життя.

Святкуючи Пасху Христову, ми з особливим духовним почуттям згадуємо жертовний подвиг Спасителя світу, Його хресні страждання і світле Воскресіння. Пасха — це не якась красива легенда, не теоретичне богослов'я і не данина давньому народному звичаю, це – сенс і основа християнства. Це – постійна перемога, дарована нам Богом.

Той, у чиїх руках влада над життям і смертю, Той, Хто не мав гріха, зазнав зневаги від людей і помер на хресті, щоб звільнити рід людський від гріха, прокляття і смерті. «У Христі, — говорить Святий Амвросій Медіоланський, — воскрес світ і людство, у Ньому воскресли небеса, у Ньому воскресла земля». Жертвою Христовою була знищена й сама причина наших нещасть — гріх, і був відновлений у людині образ Божий. Спаситель світу зробив нас співучасниками Слави Божої, всиновивши людину, яка колись знехтувала Отчою любов’ю. Тому, Христос для всіх віруючих у Нього, стає Начальником життя (Діян. 3: 15), Первенцем серед померлих (1 Кор. 15: 20), Новим Адамом, Який приводить до життя вічного (1 Кор. 15: 22).

Від часів апостолів і донині Церква проповідує про Воскресіння Христа, як про найбільше чудо в історії людства. Вона говорить про це не тільки як про історичний факт, але, як про доленосну подію для всіх, хто прийняв пасхальне благовістя. Дане свято безпосередньо стосується кожного з нас, бо Воскресши із мертвих, Христос здійснив відкуплення грішного світу, а це найбільша радість, яку тільки може відчувати людина. Яким би складним не було наше життя, які б життєві негаразди нас не спіткали, яких би скорбот від людей і недосконалості навколишнього світу ми не зазнали, — усе це ніщо, порівняно з тією духовною радістю, з тією надією на вічне спасіння, яке дарує нам Бог.

Пасхальна звістка, що змінила весь подальший хід світової історії, спонукає нас до духовного і морального оновлення, які так потрібні сучасному суспільству. Вона нагадує усім людям про істинність християнства, а також про вічне Царство, де Бог буде всім для всіх (1 Кор. 15:28).

У світлі дні пасхального торжества ми покликані поділитися нашою радістю зі своїми рідними та близькими, виявити до них діяльну любов і милосердя. Такою є освячена століттями традиція, наслідуючи яку ми свідчимо про свою причетність до Церкви Христової.

Нехай Воскреслий Господь дарує усім нам з користю для душі продовжувати земну мандрівку, пам'ятаючи про високу християнську відповідальність і покликання виховувати в собі та оточуючих тверду віру, щиру любов і непохитну надію. Нехай радість цього свята зміцнює і надихає нас на здійснення добрих справ, надає нам мужності й сил зберігати витримку і спокій посеред бурхливих хвиль нашого життя, протистояти спокусам, долати випробовування, особливо молитися за мир і прикладати максимум зусиль, щоб він запанував у нашій Державі та всьому світі.

Світло слави Христової, що засяяло від життєносного Гробу, нехай перебуває з нами і нехай осяює наші серця, сягаючи усіх, хто потребуватиме нашої уваги й підтримки, сповіщаючи любов Божу, яка перевищує розуміння, об'єднує людей, долаючи національні, культурні та державні кордони, бо світло Христове просвічує всіх.

Вітаючи всіх вас – всечесні отці, улюблені брати і сестри, з великим святом Воскресінням Господнім, молитовно бажаю щедрих духовних дарів, тілесної міцності та благодатної допомоги з Неба в переможній ході за Христом Спасителем.

Нехай Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа перебуває з усіма вами. Амінь.

Воістину Христос Воскрес!

+ Юліан
Єпископ Коломийський і КосівськийПасха Христова 2016 рік
м. КоломияПоділитись


otta Da Vinci