block
Проповідь в Навечір’я Різдва Христового


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Навечір’я Різдва Христового для нас,Проповідь в Навечір’я Різдва Христовогоправославних християн – це час строгого посту та особливого приготування до народження Спасителя. Увесь день наповнений особливим і піднесеним святковим настроєм.

Що ближче до Різдва Христового, то щораз частіше у церковних піснеспівах: стихирах, канонах та тропарях говориться про Вифлиємські ясла, де має спочити Божий Син, про його Пресвяту Матір Марію, Святого Йосифа Обручника, про вертеп, зірку, святих ангелів, пастухів і царів.

В самий день Навечір’я, після Літургії і вечірньої, в центрі Храму виноситься святкова ікона й свічка та співається тропар Різдва Христового.

І зараз Різдвяний святвечір провіщає нам народження Христове. Серед довгих та темних і холодних вечорів зими, настав нарешті цей великий святвечір, коли Вифлеємська зірка сповіщає про про Народження Спасителя. В цей день християни влаштовують за традицією багату вечерю та в своїх домах зустрічають Христа куттею.

Цей святвечір нагадує нам про ту вечерю, яку Бог Отець приготував для всіх людей. Також святвечір нагадує про створення світу: «І був вечір і був ранок« (Бут. 1, 5).

Отже, й після цього вечора настане для нас християн світлий ранок, настане ясний нескінченний день вічного життя. Можливо цей ясний день на нашій земній ниві буде часто затемнюватись хмарами напастей, але уповання на Христа все переможе .

То ж в цій світлій вірі, в непереможній надії та безмежній любові достойно зустріньмо Його Різдо. Амінь.

митр. прот. Іван Теремко

Поділитись


otta Da Vinci