block
Проповідь на свято Преподобної Параскеви Сербської


В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа
Слава Ісусу Христу!
Дорогі браття і сестри!

Ми щасливі тим, що маємо можливість спасатися молитвами святих мучеників, мучениць, преподобних отців наших та преподобних матерів. Молитви святих і преподобних стримують гнів Божий над нами грішними, одночасно їхні молитви стримують покарання Боже над людьми.
Проповідь на свято Преподобної Параскеви Сербської
Сьогодні ми вшановуємо Преподобну Параскеву Сербську, яка народилась у благочестивій болгарській сім’ї, в одинадцятому столітті в поселенні Епіват недалеко від Константинополя. Одного разу в Храмі під час Богослужіння, сильно подіяли слова Святого Євангелія: «Хто хоче йти за Мною, нехай відречеться себе, візьме хрест Свій і йде за Мною». З того часу Вона почала роздавати все бідним і жити для Бога. Разом з братом Євфимієм, була вихована в дусі християнської побожності. Коли Євфимій став, з волі Божої, Єпископом, Параскева постійно перебувала в молитві та пості, проводила скромне побожне життя. Після смерті батьків Параскева прийняла монаший постриг і помандрувала до Єрусалиму. Відвідавши святі місця, перейшла за Йордан в пустиню, де довгі роки провела для Бога. Життя її було постійною жертвою, живилася самим зіллям та водою. Потіхою для Параскеви були сердечні молитви, які вона складала перед нашим Господом. За два роки до смерті, з волі Божої, явився їй Ангел і звелів повернутися на батьківщину. Як чужа вона проживала в своєму селі при Храмі Божому, ніхто і не знав, що вона тут народилась, та була сестрою Єпископа Євфимія. Коли Параскева померла, то її похоронили на місцевому кладовищі. Після багатьох років, Бог чудесним способом показав людям нетлінні останки Параскеви, які вони перенесли до місцевої Церкви. Там біля них діялись великі чудеса. В 1221році болгарсько-сербський король Іван Асан наказав перенести святі мощі до тодішньої Болгарської столиці Терново. Під час воєнних неспокоїв святі мощі переносили в різні місця, аж поки в 1614 році молдавський господар Василь Лукул подбав про перенесення святих мощей до міста Ясси, де вони перебувають і донині в Храмі Трьох Святителів, в Румунії.
Багато святих мучеників, мучениць, преподобних ввійшли своїми іменами у Богослужбовий календар, але багато інших, не вписаних у церковному календарі, насолоджуються блаженним і вічним життям. Великий сонм святих моляться за весь християнський світ, їхніми молитвами і ми маємо можливість досягти спасіння. Вони випрошують у Господа для нас прощення, благополуччя, та щоб ми пізнали любов Божу до всіх нас грішних. Щоб тут між собою знайшли любов, повагу, всепрощення і в доброті сердець своїх, бо смиренним серцем Бог не погордує. Просімо, дорогі браття і сестри, щоб Преподобна мати Параскева випросила у Бога – мир, спокій, благополуччя для нас та нашої держави.
Багато є побудованих храмів в честь Преподобної Параскеви. Дивлячись на побожне та подвижницьке життя преподобної Параскеви, ми розуміємо, що дійсно дивний Бог у святих Своїх. Отож нехай допоможе нам Господь, за прикладом святої Параскеви, ревно відвідувати храми Божі, в них знаходити для себе та своїх рідних зцілення душевних та тілесних недуг. Амінь.
прот. Юрій УжитчакПоділитись


otta Da Vinci