block
Проповідь на свято Хрещення Господнього


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

«Тоді прибуває Ісус з Галілеї понад Йордан до Івана,
щоб христитись від нього»(Мф.3,13)

Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми святкуємо свято Хрещення ГосподньогоПроповідь на свято Хрещення Господнього й молитовно переносимося в долину над річкою Йордан, де зазвичай збиралися люди, щоб послухати проповідь Іоана Предтечі, який навчав, проповідуючи про наближення Царства Небесного: «Покайтеся, бо наближається Царство Боже, гряде Той, якому я негідний розв’язати ремінь Його взуття».

Святий Іоан Хреститель був великим проповідником, останнім старозавітнім і першим новозавітнім пророком. Його дитинство проходило у пустелі й увесь свій час він проводив у пості та молитві. Його поживою були корінці, сарана й дикий мед, а напитком – вода. Його одежа була зі шкіри верблюда, підперезана грубим ременем, а його відважні слова: «Покайтеся, бо вже сокира при корені дерева; кожне дерево, що не приносить плоду, буде зрубано! Творіть діла достойні покаяння» (Мф. 3, 8) – доходили своїх слухачів і приносили достойні плоди покаяння.

Звістка про Святого Іоана скоро рознеслись по всій Юдеї і народ почав звідусіль приходити до нього, щоб почути проповідь, а також і охреститись в річці Йордан. Святий Іоан Предтеча хрестив людей Йорданською водою, проповідуючи про скоре пришестя Спасителя світу: «Я хрещу вас водою на покаяння, але Той, Хто йде за мною, буде вас хрестити Духом Святим і вогнем!»(Мф.3,11).

Коли нашому Божественному Спасителю сповнилось 30 літ він пішов також на річку Йордан і попросив Іоана, щоб той охрестив Його. Святий Іоан Хреститель відмовлявся це робити, бо вважав себе негідним такої почесті, сказавши: «Мені треба в Тебе хреститися, а Ти прийшов з цим до мене»(Мф. 3, 14). Але Господь Ісус Христос ввійшов у води Йорданські, щоб охреститись від Святого Іоана. В ту ж мить всі побачили велике чудо, почули голос з неба, голос Отця Небесного: «Це Син Мій улюблений, в Нім Моє благовоління». А Дух Святий у вигляді голуба кружляв над головою Божого Сина.

Ми сподобилися такої великої радості явленням в цей день Святої Трійці і слова Небесного Отця засвідчують всьому людству про улюбленого Сина, якого Господь послав у світ для спасіння усіх людей. Святе Письмо каже: «Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя» (Ів. 8, 12). Тими словами заохочує нас Христос до наслідування Його у всьому. Треба нам наповнювати своє серце любов’ю до Христа й виконанням Його Святих заповідей.

В сьогоднішній день Богоявлення Господнього, просімо у Пресвятої Тройці миру для нашої Батьківщини та прощення і відпущення наших гріхів. Нехай буде благословенне Царство Отця, і Сина і Святого Духа на віки віків. Амінь.

прот. Михайло КіщукПоділитись


otta Da Vinci