block
Проповідь на п'яту Неділю Великого посту


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

«Хто хоче бути більшим між вами,
нехай буде вам слугою.
І хто хоче бути першим між вами,
нехай буде всім рабом» (Мк. 10, 43-44)

Саме тому дорогою, що веде до міста Єрусалима, Проповідь на п'яту Неділю Великого постусерце Сина Божого сповнене великої скорботи, бо знає Господь, що грішні та невдячні люди за безмежну любов до них розіпнуть Його на Хресті.

Учні Христові слухали Його слова, але не до кінця усвідомлювали, що чекає їхнього Учителя. Вони неодноразово були свідками чудес, які творив Месія: зціляв недужих, виганяв бісів, воскрешав мертвих. Тому вони думали, що коли книжники і фарисеї схоплять Ісуса, Він легко зможе звільнитися від кайданів та стати царем Єрусалиму.

Будучи прикутими до земного, а не до небесного, два учні - Яків та Іоан, думали, що Христос стане володарем Єрусалиму та просять сісти одному праворуч, а другому ліворуч Нього. Зачувши розмову Учителя і двох учнів, інші апостоли почали ремствувати на Якова та Іоана, сподіваючись отримати найвищі посади у царстві Спасителя.

Син Божий дорікає їм, кажучи: «Ви знаєте, що ті, хто вважають себе князями народів, панують над ними і вельможі їхні володіють ними. Але між вами нехай не буде так: хто хоче бути більшим між вами, нехай буде вам слугою» (Мк. 10, 42-43). Так припинив конфлікт Христос між учнями, а Якову та Івану сказав: «Не знаєте, чого просите...»

Так часто і в нашому земному житті ми просимо у Бога не те, що нам потрібно, а те, що вважаємо необхідним для свого життя: слави, багатства, розкошів і мирських утіх. А Господь, не вислуховуючи наші молитви, неначе дорікає нам: «Не знаєте, чого просите...»

Також сьогодні, у п’яту неділю Великого посту, Cвята Православна Церква молитовно вшановує Преподобну Марію Єгипетську. Свята народилася в Єгипті у 344 році. Ще в досить юному віці покинула свій дім та пішла до Олександрії, де провадила блудне і розпусне життя.

Одного разу дівчина із паломниками вирушила до Єрусалиму, де з цікавості вирішила відвідати Храм, але невидима сила не впустила її до святині. Зробивши висновки про своє земне життя, усвідомивши свою гріховність, Преподобна решту свого життя провела у пустині, оспівуючи та славлячи Бога. На відміну від Якова та Іоана, які не розуміли чого просять у Господа, Свята Марія благала одного - прощення гріхів.

Нехай приклад Преподобної Марії Єгипетської і апостолів Якова та Іоана, які пізніше зрозуміли сенс життя, стануть взірцем для нашого життя. Щоб час Святого Великого посту ми використали для очищення наших душ і тіл, і скріплені Святим Причастям з духовною радістю зустріли Світле Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа. Амінь.

ієрей Петро Якиб’юкПоділитись


otta Da Vinci