block
Життя Святого Преподобного Анастасія, ігумена Синайської гори


(3 травня)

Святий Преподобний Анастасій, ігумен Синайської гори, Життя Святого Преподобного Анастасія, ігумена Синайської гори народився в кінці VI століття. Він отримав гарну світську освіту, а також вивчав богослов'я. «Творець віків, Сяйво Слави Отчої», - так говорив Святий про Господа нашого Ісуса Христа.

Ще в юності Преподобний Анастасій прийняв чернецтво, а потім вирушив до Єрусалима, де оселився на Синайській горі. У той час ігуменом Синайської гори був Преподобний Іоанн Ліствичник, який залишив нащадкам свою працю - «Ліствицю». З її сторінок він повчав: «Сходьте браття, сходьте старанно, покладаючи сходження в серці своєму, щоб нам бути переможцями на шляху Господньому».

Уроки Преподобного Іоана знайшли відгук у серці молодого послушника Анастасія. Він усе вище й вище піднімався сходинками послуху й духовного зростання.

Після брата Іоанна Ліствичника – Георгія, ігуменом монастиря став Преподобний Анастасій. Братія нарекла його Синаїтом. Святий багато зусиль доклав для поширення Православ’я. Зі Словом Божим він побував у Єгипті, Аравії, Сирії.

Особливо Преподобний Анастасій боровся із єрессю акефалів, які не хотіли приймати догмат про поєднання в одному лиці Господа Ісуса Христа двох сутностей – Божої й людської.

По собі Святий залишив письмовий порадник у формі запитань-відповідей під назвою «Путівник», бесіди з євреями, «Роз'яснення Шестиднева» (12 книг), повчання, житія деяких подвижників та тлумачення багатьох місць Святого Письма.

Преподобний Анастасій Синаїт дожив до глибокої старості й тоді з миром відійшов до Господа. Православні християни щороку згадують його як взірець праведного життя.Поділитись


otta Da Vinci