block
Життя Святого Апостола Филипа


(24 жовтня)

Святий Апостол із 70-ти Филип народився в Кесарії Палестинській (суч. територія Ізраїлю).Життя Святого Апостола  Филипа Як свідчить Святе Передання він був одруженим і мав чотирьох дочок, які пророкували (Дії 21, 9).

Після Зішестя Святого Духа на дванадцятьох апостолів він був обраний ними на диякона та після рукоположення, одразу став служити віруючим, піклуючись про убогих, сиротів і вдів.

Коли почались гоніння і юдеї побили камінням Первомученика і Архідиякона Стефана, Апостол Филип покинув Єрусалим. Він переселився в Самарію і там успішно проповідував християнство. Свою проповідь Святий Филип підтверджував багатьма чудесами, зцілюючи різні хвороби і виганяючи злих духів.

До числа навернених Филипом належав і волхв Симон, який дивував всю Самарію своїми закляттями. Бачачи великі дива, які чинив Апостол Филип, і слухаючи його проповідь про Христа і Царство Боже, Симон увірував і хрестився разом із іншими (Дії 8: 5-13)

Одного разу Апостолу Филипу з’явився Ангел Господній, наказуючи йому йти на південь дорогою, що веде з Єрусалима в Газу. Йдучи нею, Святий Апостол зустрів Мелеха, євнуха Кандакії, цариці Ефіопської, який повертався із Єрусалима, куди він їздив на поклоніння в Газу, яка перебувала під його керуванням. Сидячи на колісниці, євнух читав пророчі книги. Апостол навчив його вірі в Господа нашого Ісуса Христа і, продовжуючи з ним шлях, охрестив його.

Після хрещення євнуха, Апостол Филип проповідував в Азові, а також й інших містах, поки не прийшов у Кесарію. Тут він мав власний будинок, в якому і прожив деякий час разом зі своїми чотирма дочками – дівами-пророчицями. Після сього він знову повернувся до Єрусалиму.

В Єрусалимі апостоли висвятили його в сан Єпископа і послали в Лідію, де він проповідував і багатьох охрестив. Помер Святий Апостол Филип в глибокій старості.Поділитись


otta Da Vinci