block
Владика Юліан висловив співчуття родині спочилого протоієрея Димитрія Садов’яка


23 листопада 2015 року,Владика Юліан висловив співчуття родині спочилого протоієрея Димитрія Садов’яка після тривалої важкої хвороби серця, на 68-му році життя упокоївся протоієрей Димитрій Садов'як – колишній священик Собору Преображення Господнього міста Коломиї, настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці у Солом'янському районі Києва, заступник голови Синодального управління військового духовенства.

Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан висловлює сердечні співчуття родині спочилого протоієрея Димитрія: матері Ользі Дмитрівні, дружині Анні, дочкам: Ірині (Головному лікарю Коломийської районної лікарні) та Ользі (викладачу Коломийського педагогічного коледжу), онукам Юрію та Дмитру, рідним, близьким, парафіянам і друзям.

Нехай Всемилостивий Господь прийме душу отця Димитрія в оселі праведників, зі святими упокоїть та дарує йому Царство Небесне!


Вічная пам’ять протоієрею Димитрію Садов’яку!Розклад поминальних богослужінь

23 листопада (понеділок) з 21:00 до 10:00 24 листопада (вівторок) – у Свято-Покровському Храмі на Солом'янці м. Києва – читання Євангелія, молитви заупокійні.

24 листопада (вівторок) – о 10:00 Архієрейська заупокійна Літургія, після завершення якої – відспівування. Труна з тілом спочилого відбуває до м. Коломиї.

Ввечері, по прибутті, труна встановлюється у Кафедральному Соборі Преображення Господнього м. Коломиї, де протягом ночі читається Євангеліє та звершуються заупокійні молитви.

25 листопада (середа) – 10:00 Архієрейська заупокійна Божественна Літургія, після якої завершення Чину Похорону та поховання на кладовищі в с. Шепарівці, Коломийського району.

Біографічна довідка

Протоієрей Димитрій Садов'як народився 2 серпня 1948 року в селищі Обертин на Івано-Франківщині. Після закінчення середньої школи проходив строкову службу у Збройних силах.

З 1970 р. по 1972 р. – кадровий офіцер Збройних сил Міністерства Оборони. 1972 р. вступив до Московської духовної семінарії.

27 квітня 1975 року – рукоположений в сан священика ректором Московської Духовної Академії Архієпископом Володимиром (Сабоданом).

1976 р. закінчив Духовну семінарію та вступив до Московської духовної академії, яку закінчив у 1980 р., захистивши кандидатську працю на тему: «Понтифікат Папи Льва XIII (1878-1903рр.)».

3 1979 р. по 1988 р. - священик Храму Святого Архістратига Михаїла міста Коломия Івано-Франківської області.

У 1988 р. – член ювілейного Помісного Собору і святкування Тисячоліття Хрещення Руси від духовенства Івано-Франківської Єпархії.

З 1989 р. по 1994 р. – секретар патріарших парафій РПЦ у Канаді.

В 1994 р. – викладач Нового Завіту Теологічного відділення Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

В 1995 р. зарахований на докторську студію в Християнську Теологічну Академію м. Варшава.

В квітні 1997 р. пройшов нострифікацію ступені магістра теології при Християнській Теологічній Академії.

2 липня 1998 р. – захистив докторську дисертацію на тему: «Петро Могила - Митрополит Київський» в Християнській Теологічній Академії.

У 1998 р. указом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета призначений проректором Київської Духовної Академії і Семінарії.

Рішенням Священного Синоду від 15 грудня 1999 року призначений головою синодального Управління духовно-патріотичного виховання у зв'язках із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.

З 2002 р. – настоятель Покровського Храму на Солом'янці в місті Києві.

Рішенням Священного Синоду від 12 травня 2015 р. за станом здоров'я згідно прохання звільнений від обов'язків голови Синодального управління та члена Вищої Церковної Ради і призначений заступником голови Синодального управління військового духовенства.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордена Архистратига Михаїла, Ордена рівноапостольних Кирила і Мефодія, Ордена Юрія Переможця, Ордена святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ та III ступенів та Ордена Христа Спасителя.

Президентом України нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
За співпрацю Церкви і війська удостоєний низки нагород від силових структур України.Поділитись


otta Da Vinci