block
Анонс


5 червня 2016 року, в день вшанування пам’яті Святої Преподобної Єфросинії, княжни та ігумені Полоцької, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершить урочисту Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого та Молебень до Преподобної Єфросинії, свята ікона з чудотворною частичкою мощей якої знаходяться у Кафедральному Соборі.

Зустріч Архієрея – 09:45

Початок богослужіння – 10:00

Адреса Собору: м. Коломия, вул. І. Мазепи, 56, а

тел. 096 454 21 31, тел. 066 780 65 22Короткі відомості про життя Святої Єфросинії Поло
цької

Свята Преподобна Євфросинія княжна та ігуменя Полоцька – праправнучка князя Володимира Великого, найосвіченіша жінка свого часу народилася на початку XIIст. сім'ї Вітебського князя Святослава Всеславича.

У юному віці, відмовившись від усього земного, приймає чернечий постриг з іменем Єфросинія, що означає радість.

Спочатку жила у келії при Софійському Соборі міста Полоцька, де проводила час у молитві, читанні та переписуванні духовних книг.

В 1128 році Свята Єфросинія заснувала на околиці міста Полоцька жіночий монастир та стала його першою ігуменею.

Преподобна вела велику просвітницьку діяльність, засновувала школи, розв’язувала князівські та боярські суперечки, давала духовні поради всім, хто бажав благочестивого життя.

5 червня 1173 року відійшла до Господа під час перебування на Святій Землі.

Спочатку мощі Святої Єфросинії покоїлись у Єрусалимі, потім в Києво-Печерській Лаврі, а з 1910 року – у Спасо-Преображенському монастирі міста Полоцька (Білорусь).

З 2015 року – частичка чудотворних мощей Святої Єфросинії Полоцької, стараннями Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, знаходиться в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї. Свята Єфросинія є покровительницею жіночого чернецтва та жіночої мудрості.

День пам'яті – 5 червня.

АнонсПоділитись


otta Da Vinci