block
Пасха Христова


У ніч з 4 на 5 травня, у найбільше свято для кожного християнина - Світле Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, Преосвященний Юліан, Єпископ Коломийський і Косівський у Кафедральному Соборі Преображення Господнього м. Коломиї очолив Пасхальні богослужіння - Полуношницю, Хресний хід, Воскресну Утреню, Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого та ввечері Велику Вечірню.
Преосвященнішому Владиці співслужили митр. прот. Василь Мізюк, прот. Тарас Мойсюк, ієрей Андрій Лінкевич, ієрей Мирослав Пушкарук, протодиякон Іван Бігус, диякон Михаїл Голіней, диякон Петро Хромейчук.
Богослужіння розпочались в одинадцятій години ночі Полуношницею. На 9-й пісні Конону, на словах катавасії «Не ридай по Мені Мати …встану і прославлюся …» Владика разом з духовенством забрав Плащаницю з середини Храму до Вівтаря і поклав на Престолі.
Опісля, священнослужителі та віряни під постійний спів "Воскресіння Твоє, Христе Спасе..." вирушили Хресним ходом навколо Собору, і зупинились перед зачиненими дверима, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут згідно Уставу після початкового виголосу Утрені багаторазово було проспівано тропар Пасхи із стихами та вперше цього року проголошено: «Христос Воскрес!». Після цього уся процесія зайшла до осяяного світлом Храму дійсно бачачи, що Христа нема у гробі - Він Воскрес. Далі Утреня продовжилась каноном Святої Пасхи. Наприкінці Утрені Владика Юліан зачитав Огласительне слово на Святу Пасху Святителя Іоана Золотоустого, Архієпископа Константинопольського. Ця Пасхальна промова, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння. Після Огласительного слова Владика, згідно традиції, похристосувався з усіма священо- і церквонослужителями, вітаючи усіх радісно «Христос Воскрес!». Також вітали один одного духовенство і миряни.
По завершенні Утрені, богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною Літургією. Однією з особливостей Пасхального Богослужіння є читання Євангелія багатьма мовами. Зокрема, за Літургією Святе Благовістя було прочитано 7 мовами: українською, слов'янською, єврейською, грецькою, латинською, англійською, німецькою. Після виголошення Євангелія митр. прот. Василь Мізюк зачитав Пасхальне послання Предстоятеля нашої Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї України Філарета.
На завершення Богослужіння Преосвященний Юліан звершив освячення Артосів (особливих Пасхальних хлібів, які знаходяться біля Вівтаря у Храмі впродовж Світлого тижня), привітав усіх з Воскресіння Христовим і освятив паски та інші пасхальні приношення.
Варто відзначити, що цього року вперше у Кафедральному Соборі Пасхальні богослужіння звершувались вночі і участь у святкуваннях взяла велика кількість вірян.
Після завершення богослужіння Єпископ Юліан, вітаючи усіх зі святом Пасхи, у якості свого благословення дарував писанки.
Ввечері Пасхального дня Преосвященний Владика відслужив Велику Вечірню під час якої прочитав Євангельське зачало від Іоана Богослова, яке розповідає про Воскресіння Спасителя. По завершені знову привітав парафіян із Світлим Христовим Воскресінням.
Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Пасха Христова

Поділитись


otta Da Vinci