block
День П’ятидесятниці в селі Соколівка


У 8-у неділю після Пасхи Православна Церква святкує П'ятидесятницю, Зішестя Святого Духа на апостолів і вшановує Пресвяту Тройцю. Цьогоріч це дванадесяте торжество святкувалося 8 червня 2014 року. Саме цього дня своє престольне свято відзначає Соколівська святиня на Косівщині.
Святкове богослужіння з нагоди храмового свята очолив благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк у співслужінні: прот. Ростислава Близнюка (м. Косів), прот. Василя Іванюка (с. Яворів), прот. Василя Палійчука (с. Снідавка), прот. Василя Панайди (с. Трач) і священика Храму ієрея Василя Дійчука.
Після Євангельського читання зі словами повчання до вірян звернувся прот. Василь Панайда, який пояснив значення свята, яке відзначають на 50-й день після Великодня. Воно символізує піклування всіх Осіб Триєдиного Бога про світ: Бог Отець творить світ, Бог Син спокутує людей від рабства дияволу, Бог Дух Святий освячує світ через Церкву і проповідь віри для всіх народів.
У євангельській традиції сходження Святого Духу описується як полум’я, язики якого оточили кожного з апостолів, після чого вони стали говорити на різних, невідомих їм раніше мовах. Таким чином, вони отримали можливість проповідувати в різних куточках світу. Це свято називають також Днем народження Христової Церкви.
Після Божественної Літургії була відслужена особлива Вечірня з читанням коліноприклонних молитов. Священики читали молитви, стоячи на колінах у Царських воротах, обличчям до вірян. Прихожани при цьому також стояли на колінах, вперше після Великодня.
Насамкінець на церковному подвір'ї було звершено Чин освячення води, після якого всі були окроплені освяченою водою.
Завершилося святкування Хресним ходом навколо Храму і спільною молитвою за мир і злагоду в Україні.
День П’ятидесятниці в селі Соколівка

День П’ятидесятниці в селі Соколівка

День П’ятидесятниці в селі Соколівка

День П’ятидесятниці в селі Соколівка

День П’ятидесятниці в селі Соколівка
Поділитись


otta Da Vinci