block
Православна Церква України отримала томос про автокефалію


5 січня 2019 року, у Константинополі (Стамбулі), після спільного молебню Вселенського Патріарха Варфоломія і Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, в Храмі Святого Георгія на Фанарі, відбулося підписання Томоса про надання Автокефалії для Православної Церкви України.

Перед підписанням історичного документу була звершена молитва грецькою та українською мовами. Всі присутні мали змогу почути тропар у виконанні делегації, єпископату і духовенства з України. Також молитву прочитав Патріарх Варфоломій. Далі було розгорнуто сувій із Томосом і його підписав Вселенський Патріарх Варфоломій.

На богослужінні була присутня українська делегація у складі єпископів та священиків, Президента Петра Порошенка з дружиною, спікера Верховної Ради Андрія Парубія, очільників кількох міністерств та екс-Президента Віктора Ющенка.

Звертаючись до Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, Його Всесвятість, зазначив, що після визнання Автокефалії Українська Церква стає вільною від будь-якого зовнішнього тиску і втручання, які були не на користь власної ідентичності.

Патріарх Варфоломій також сказав: «Ви мали повне право просити і вимагати автокефалії. Це було право і привілей Константинопольської Матері-Церкви дарувати вам Томос про Автокефалію». Також Патріарх Варфоломій наголосив, що Вселенський Патріархат завжди буде на боці Української Церкви.

Після цього до присутніх звернувся Блаженнійший Митрополит Епіфаній, який наголосив, що велика Христова Церква для багатьох народів і серед них для нашого українського народу стала Матір’ю, через проповідь та купіль хрещення.

Його Блаженство наголосив, що Українська Церква пам’ятатиме жертовність Церкви-Матері: "Як діти, коли зростають, розпочинають самостійне життя, але ніколи не забувають про своїх батьків, адже це природний закон і сам Бог сказав: "Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре, і щоб продовжились дні твої на землі", так і наша Церква-дочка ніколи не забуватиме всього, що дала нам Церква-Мати від часів давніх і дає аж до тепер, жертовно проголошуючи для всієї повноти Православ’я, що у священні диптихи входить нова Церква-сестра Українська. Складним був шлях до сьогоднішнього благословенного дня, але саме таким складним і скорботним є шлях правди. Ми знаємо із Писання, що багатьма скорботами належить нам увійти у Царство Боже" – сказав Предстоятель.

Також Предстоятель засвідчив подяку Президенту України Петру Олексійовичу Порошенку і всім, хто разом з ним і під його керівництвом трудився і трудиться для того, щоб мати єдину Помісну Автокефальну Церкву.

Опісля до присутніх у Храмі звернувся Президент України, який подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за віру і любов до України, молитву за Україну й український народ та мужність, яку Його Всесвятість демонструє усе життя.

6 січня 2019 року, Його Всесвятість, Вселенський Патріарх Варфоломій урочисто вручив Предстоятелю єдиної Помісної Української Православної Церкви Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію Томос про автокефалію.

Історична подія відбулася після Божественої Літургії у стінах Патріаршого Храму Святого Георгія на Фанарі.

Літургію спільно відслужили Вселенський Патріарх Варфоломій разом із Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм. Богослужіння звершувалось грецькою та українською мовами.

Предстоятелям співслужили єпископи і духовенство Константинопольської та Української церков.

За богослужінням також молились Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, урядовці, дипломати та інші представники української делегації.

Патріарх Варфоломій спершу зачитав текст Томосу, а тоді передав Предстоятелю Помісної Української Православної Церкви архієрейський жезл.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній, звертаючись до Вселенського Патріарха Варфоломія та усіх присутніх, подякував за відновлення справедливості та єдності. Він також згадав про війну в Україні, яка триває уже п’ятий рік та закликав молитися за мир та визволення полених. Із вдячністю архіпастир згадав у своїй промові Святійшого Патріарха Філарета і Митрополита Макарія та всіх священнослужителів, які наближали цей урочистий день.

З врученням Томосу про автокефалію створення Помісної Української Православної Церкви можна вважати завершеним й після цього має початись процес визнання її іншими Помісними Православними Церквами.

Томос є Патріаршою та Синодальною грамотою про надання автокефалії (незалежності) Православній Церкві та визнання її рівною серед інших 14-ти Помісних Православних Церков.

Православна Церква України отримала томос про автокефалію

Православна Церква України отримала томос про автокефалію

Православна Церква України отримала томос про автокефалію

Православна Церква України отримала томос про автокефалію

Православна Церква України отримала томос про автокефалію


За матеріалами сайту: www.cerkva.infoПоділитись


otta Da Vinci