block
Святкування Хрещення Руси-України та 1000-ліття з дня упокоєння Святого Великого Князя Володимира Великого в Києві


27 липня 2015 року, напередодні свята Хрещення Руси та 1000-ліття від дня упокоєння Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, Преосвящений Єпископ Коломийський і Косівський Юліан спів служив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за святковою Всеношною а 28 липня за Божественною Літургією у Володимирському Кафедральному Патріаршому Соборі міста Києва.

В сам день свята Святійшому Патріарху Філарету за Літургією співслужило більше 40-ка архієреїв та велика кількість духовенства з усіх єпархій Київського Патріархату. За богослужінням також молився Президент України Петро Олексійович Порошенко з родиною.

Після завершення Божественної Літургії відбувся багатотисячний Хресний хід від Володимирського Собору до пам’ятника Святому Князю на Володимирській гірці, де відбувся урочистий Молебень за мир в Україні, який очолив Святійший Патріарх Філарет.

Незважаючи на проливний дощ та поважний вік, (невдовзі Святійшому Владиці виповниться 87 років), Патріарх Філарет пройшов весь шлях Хресного ходу.

В кінці Молебню Святійший Владика звернувся до присутніх із повчальним словом, в якому зазначив, що життя Святого Великого князя Володимира вчить нас, що, потрібно дбати про свою державу, але, найперше, потрібно дбати про своє власне благочестиве життя.

Завершилося Святкове Богослужіння многоліттям Святійшому Патріарху, ієрархам, Україні, владі та, особливо, українському війську й всім православним християнам. Після цього Предстоятель окропив усіх присутніх святою водою та відповів на запитання журналістів.

Пряму трансляцію урочистих заходів вели«Перший Національний» та «5 канал» Українського телебачення. Богослужіння супроводжувалося піснеспівами у виконанні Патріаршого хору Свято-Володимирського Собору та Академічного хору Київської Православної Богословської Академії.

Святкування Хрещення Руси-України та 1000-ліття з дня упокоєння Святого Великого Князя Володимира Великого в КиєвіПоділитись


otta Da Vinci