block
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні, дорогі у Христі, ми урочисто вшановуємо свято Трьох Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

"Настав мене Господи, на путь Твою,
і буду ходити у правді Твоїй" (Пс. 85:11).

Дорогі у Христі брати і сестри, Преподобний Феодосій Великий жив у V-VI ст. Він народився у Могаріонському поселенні в Каппадокії у благочестивих батьків Проересія і Євлогії. З дитинства володіючи гарним голосом, Феодосій був поставлений в церковні читці. Преподобний гаряче молився, щоб Господь наставив його на шлях спасіння.
В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!


«Якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони не попросили, буде їм від Отця Мого Небесного» (Мф. 18,19). Саме такими словами, дорогі брати і сестри, через святе Євангеліє навчає нас сьогодні сам Господь Ісус Христос. У це свято вся Христова Церква святкує величну подію, яка навчає нас великої віри, надії і любові до Бога, свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі у Христі брати і сестри, в цей святковий день пам’яті Cвятого Апостола Андрія Первозванного, Священне Писання нагадує нам: "Пам’ятайте наставникiв ваших, якi проповiдували вам слово Боже, i, дивлячись на кончину життя їхнього, наслiдуйте вiру їхню. Iсус Христос учора й сьогоднi i навiки Той же" (Євр. 13, 7-8).
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

«Ніщо так не поширює славу про людину,
як відблиск чесноти,
хоч би вона й старалася всіма силами її укривати»

Ці слова, дорогі браття і сестри, належать Святителю Іоану Золотоусту, який народився в Антіохії Сирійській у 347 році. Його батьки сповідували християнство. Серед розбурханого моря несправедливості, вони з Божою допомогою старалися призивати ім’я Боже й цього навчали свого первістка Іоана.
В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!

«Ось вийшов сіяч, щоб посіяти зерно своє. І, як сіяв, впало одне край дороги, - і було витоптане, а птахи небесні його повидзьобували. Друге ж упало на грунт кам’янистий, - і, зійшовши, всохло, бо немало вогкости. А інше упало між терен, - і вигнався терен, і його поглушив. Інше ж упало на добру землю, - і, зійшовши, уродило стократно». (Лк. 8, 5-8).
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Після чудесного зцілення слуги римського сотника в Капернаумі, Господь проходив повз гору Фавор. За цією горою на схилі Гермону, знаходиться арабське село Неїн, колишнє містечко Наїн, яке було огороджене стінами і розташоване зовсім недалеко від Назарету, де зростав Спаситель.
“Радійте праведні у Господі,
праведним належить похвала”

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі у Христі брати і сестри, в сьогоднішній день Православна Церква вшановує пам’ять Святих мучениць Віри, Надії, Любові і їхньої матері Софії.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Євангелії, які читаємо кожної неділі під час Святої Літургії, не є випадкові, а спеціально підібрані. Їх можна зібрати у певні тематичні групи. Так, євангельські історії перших неділь після Зіслання Святого Духа розповідають пропрояв віри та її користь для людини.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Христос Воскрес!

Ось уже два тижні, возлюблені у Христі брати і сестри, між християнами лунає це радісне Великоднє вітання, котре сповіщає світові про перемогу добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. Першими, хто розповсюдив радісну звістку про Воскресіння Христове, були жінки-мироносиці. Сьогодні Свята Церква вшановує їх.


otta Da Vinci