block
Проповідь в день вшанування пам’яті Святого Преподобного Анатолія, Затворника Печерського


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Слава Ісусу Христу!

Сьогодні, 16 липня, Свята Українська Православна Церква вшановуєПроповідь в день вшанування  пам’яті Святого Преподобного Анатолія, Затворника Печерського пам’ять Cвятого Преподобного Анатолія, Затворника Печерського.

Цей великий угодник Божий просіяв у числі святих отців Києво-Печерських. Відомостей про його Боговгодне життя не залишилось, але чудотворні мощі Святого говорять нам про велику святість і благодать, яку він осягнув у суворому подвизі затворництва.

Хто ж такі затворники і в чому полягає їхній подвиг? Святий Апостол Павло у посланні до Колосян говорить: «Будьте постiйнi в молитвi, пи¬ль¬нуючи в нiй» (Кол. 4, 2). Ченці, заради того, щоб постійно перебувати у молитві, усамітнювалися у своїх келіях, тобто приймали на себе подвиг затворництва, у якому перебували довгі роки, не виходячи до братії монастиря. Багато із подвижників залишались у затворі аж до смерті, сподобляючись там великої святості.

Проте, незважаючи на праведне життя, силу молитви і благодать Господню, яка перебуває в угодників Божих, не слід забувати про диявола. Адже диявол є батьком гріха та всіма можливими способами намагається занапастити людські душі. Саме з ним ведуть боротьбу в своїх подвигах праведники й ті, хто перемагає його, сподобляються вічного блаженства.

Боротьба добра та зла триває постійно, а полем бою є людське серце. Святий Апостол і Євангелист Матфей говорить: «Де скарб ваш, там буде й серце ваше» (Мф. 6; 19–21), тобто саме від нас залежить на чиїй стороні будемо ми у цій битві. Якщо ж ми бажаємо осягнути вічного блаженства у царстві Христовому, то слід пам’ятати слова Спасителя: «Шукайте ж найперше Царства Божого, і правди Його, а все інше додасться вам» (Мт. 6; 33-34).

Святий преподобний угодник Божий, пам’ять якого ми сьогодні вшановуємо, провадив праведне життя. Заради Христа він відрікся від тимчасового й тлінного, а через це осягнув вічне блаженство.

Подивімося на сучасний світ, скільки в ньому розпусти, гріха та ненависті, а як мало любові, смирення та терпіння. Саме тих великих чеснот благочестя не вистачає нам для того, щоб протистояти лукавому.

Кожен із нас у своєму повсякденному житті змушений творити свій подвиг перед Господом. А тим подвигом в першу чергу має бути непохитна віра, надія і любов до Господа нашого Ісуса Христа. Амінь.

ієрей Анатолій МомотПоділитись


otta Da Vinci