block
Проповідь на Успіння Пресвятої Богородиці


В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Слава Ісусу Христу!
Дорогі браття і сестри!

28 серпня Свята Православна Церква вшановує одне із найбільш величних і духовно піднесених свят Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.
Проповідь на Успіння Пресвятої Богородиці
Пресвята Мати Божа після Вознесіння Ісуса Христа жила на землі ще декілька років. Господь Ісус Христос доручив піклуватися своєю Матір'ю Апостолу Іоану Богослову (Ін.19,25-27). Пресвята Богородиця певний час перебувала із святими апостолами. Мати Божа відвідувала ті місця де часто бував Спаситель. Одного разу, коли Діва Марія молилася на горі Єлеонській, з'явився Архангел Гавриїл з фініковою гілкою і сповістив Їй, що через три дні закінчиться Її земне життя, і Господь візьме Її до себе. Про цю звістку Вона розповіла Іоану Богослову, інших апостолів на той час не було в Єрусалимі, вони проповідували різним народам. Богородиця хотіла попрощатися з усіма апостолами і Господь чудесним способом зібрав їх до Неї, крім Фоми. В день Успіння незвичайне світло осяяло кімнату, Сам Господь Ісус Христос зі святими ангелами явився і прийняв душу Пречистої. Апостоли поховали Тіло Богородиці Гефсиманському саду. Юдеї перешкоджали похоронній процесії. Юдейський священик хотів перекинути труну, в якій несли Тіло Божої Матері, невидимий ангел відсік йому обидві руки. Через три дні прибув до Єрусалиму апостол Фома і хотів попрощатися з Божою Матірю. Апостоли відвали камінь гробниці, але тіла Богородиці не знайшли. Молитвою звернулися до Отця Небесного, щоб Він відкрив їм, що стало з Тілом Пресвятої Богородиці. Під час молитви почули ангельський спів і на хмарах в повітрі побачили Божу Матір, оточену ангелами, в сяйві небесної слави.
Святкується Успіння вже у третьому столітті. Святу передує двотижневий піст. У Єрусалимі здійснюється служба похованню Божої Матері. Свята Церква шанує Пресвяту Богородицю і називає чеснішою від херувимів і славнішою від серафимів. Християни східного і західного обрядів шанують Богородицю, Вона заступниця всіх християн. Покров Пресвятої Богородиці виявляється через безліч чудотворних ікон. Дорогі браття і сестри! Будемо завжди в молитві звертатися до Богородиці. Пресвятая Богородице спаси нас. Амінь.
прот. Юрій СтефлюкПоділитись


otta Da Vinci