block
Пасхальне послання Єпископа Коломийського і Косівського


Боголюбивим пастирям і всім вірним
Коломийської Єпархії
Української Православної Церкви
Київського Патріархату
Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!

У цей світлосяйний день, коли весь православний світ святкує перемогу життя над смертю, добра над злом, любові над ненавистю, вітаю Вас з величним святом, «празників празником і торжеством всіх торжеств» - Воскресінням Христовим!
Нещодавно ми з вами споглядали на хресті розіп’ятого Спасителя, ми бачили Його невимовні муки, страждання і болі, співпереживали Його скорботам, на які, навіть за свідченням Святого Письма, природа не могла мовчки дивитися. Ще вчора Церква закликала нас усіх поклонятися страстям Христовим, а сьогодні Вона всіх кличе воскреснути разом з Ним і духовно радіти, адже немає більшої радості, аніж радість Воскресіння.
Нарешті сповнилися всі старозаповітні пророцтва! Нарешті Адам побачив своє спасіння, яке було Йому провіщено ще у раю! Нарешті Новий Адам приніс спасительну Жертву за провину старого Адама і відкрив двері раю для кожної праведної душі! Бо як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть.
Апостоли безмежно зраділи, побачивши Воскреслого Христа. Через Воскресіння утвердилася віра апостолів і вони вповноті пізнали Його. Воскресіння оживило їх для нового життя, надихнуло на працю проповідування Слова Божого і Царства Його на землі. Саме воскресіння стало головною темою проповіді і святих апостолів, і святих отців, і пастирів Церкви. Святитель Григорій Богослов останню свою проповідь закінчив такими словами: «Я відчуваю, що перо моє вже тремтить у старечих пальцях; мабуть я пишу останнє слово про Воскресіння Христове. Але я знаю: Промисел Божий настановить і після мене інших пастирів, які будуть проповідувати про Воскресіння». Майже дві тисячі років Пасха Христова є проповідувана по всьому світу, вона перероджує людей, навертає їх на дорогу спасіння, вселяючи надію, даруючи безмежну радість.
І ми радіймо разом зі святими апостолами та угодниками Божими, святкуючи Воскресіння Христове з мертвих. Він воскрешає і нас, які впадаємо у гріх, оживляє в наших серцях благу волю для здійснення добрих справ на славу Божу, закликає нас до досконалості. З Його Воскресінням, вже ніщо не стоїть на заваді нашому духовному воскресінню та внутрішньому відродженню. Усі перешкоди усунуто, усі двері відкрито. Тепер все залежить від нашої віри, від рішучості та наполегливої праці задля спасіння нашої душі. Це сповна ми можемо виконати тоді, коли полюбимо Господа нашого Ісуса Христа усім серцем, усією своєю душею і всім своїм розумом; коли ми відкинемо від себе гординю, гнів, осудження, заздрість, злопам’ятство; коли наше серце буде наповнене любов’ю, добром, милосердям, довготерпінням, злагодою; коли відженемо від себе фарисейське лицемірство і протягнемо руку допомоги потребуючим. Воскресіння Христове це є наш вільний вихід з рабського полону, з полону гріховної залежності й пристрасті. Перемога над гріхом – це і є наше воскресіння!
Пасха Христова є основою нашої віри, бо, як каже апостол Павло: «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша». Христос Воскрес – і смерть переможена! Христос Воскрес - і людина усиновлена! Христос Воскрес - і ми блаженні! Все зло світу переможене тайною Воскресіння Христового!
У ці Пасхальні дні сердечно вітаючи вас, всечесні отці, улюблені брати і сестри, молитовно бажаю, щоб Воскреслий Христос зміцнив ваші духовні і тілесні сили. Першим вітанням Христа Спасителя до учнів, за свідченням апостола і євангелиста Іоана Богослова, були слова: «Мир вам». І я сьогодні бажаю, щоб мир нашого Господа завжди перебував з нами, щоб пробуджував в наших душах почуття правди, справедливості та християнської любові. Щоб Воскреслий Христос благословив нашу країну, послав їй духовне оновлення та славний розвиток, а нам усім - тверде переконання, що Він з нами повсякчас, аж до кінця віку.
Нехай Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа перебуває з усіма вами.
Воістину Христос Воскрес !

Пасха Христова + Юліан
2013 рік Єпископ Коломийський і Косівський
м. КоломияПоділитись


otta Da Vinci