Проповідь на неділю 2-гу після П’ятидесятниці

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

У другу неділю після П’ятидесятниці Українська Православна Церква шанує пам’ять Всіх святих землі Української. Церква Христова щодня вшановує різних святих, яких є сила-силенна з початку християнства. З приходом на нашу землю віра Христова укріплялася в серцях наших прародичів, які ставали святими і подвижниками. Кожен із них своїми подвигами засвідчував, що український народ здатний трудитися во славу Божу.

Апостоли, отримавши Благодать Духа Святого, проповідували слово Боже по всьому світу. Трудами і проповіддю Андрія Первозванного Блага Вістка проповідується на українській землі. Благословенний Богом, наш народ отримує апостольське благословення. Київська Русь охрестилася в 988 році. Пророчі слова Андрія Первозванного справджуються, наша земля засяяла величчю святих храмів. Віра стала основою життя царів, гетьманів, багато яких прославляється Церквою і суспільством. Віра в Єдиного Бога спонукала людину до святості, творіння добрих діл на благо народу. На пожертви заможних і простих мирян зводилися храми й обителі. Зерна Христового вчення, посіяні на добру землю, проростали могутнім деревом, парості якого прикрашалися плодами святості. Християнство вчило людину святості, піднімало на захист народу і віри. Христова наука впливала на людей, вона укріплялася в їх серцях, які приймали чернецтво, своє життя цілком присвячували Богу і церкві. Великим сонмом святі Києво-Печерської лаври засвідчили відданість християнським канонам. Сьогодні вони моляться за Україну і український народ перед престолом Всевишнього.

Більш як тисячолітня історія християнства на нашій землі переповнена подіями народної боротьби. Наші діди і прадіди не втрачали віри в Єдиного Бога під час лихоліть, вірою перемагали, визволяли, зберігаючи звичаї, традиції, обряди, які тісно переплелися з християнством. З покоління у покоління передавалися віра, молитва, пісня, коляда. Сьогодні живемо в непростий час становлення України як держави з великим історичним минулим, яке надихає на захист Української Православної Церкви і великого християнського народу. Сьогодні наші воїни своїм життям бережуть наш мир і спокій на сході України. Дух славних козаків і опришків животворить на боротьбу, на захист правди. ”З нами Бог! А де Бог – там перемога!”, стверджує наш Патріарх Філарет. Свята Українська Православна Церква молиться за мир в Україні, за збереження життя воїнів-захисників. Святу молитву рідною мовою підносимо за вічний спокій тих, котрі в різні часи віддали життя за волю і незалежність України.

Дорогі у Христі брати і сестри, ми повинні шанувати наших святих, святих землі Української. Нехай їхнє життя буде для нас прикладом святості і віри у Господа Бога. Твердістю віри вони стали духовним фундаментом Церкви в Україні. Кожен із них почув заклик Господній – бути святим і досконалим. Вони стали будівничими нашої держави, щоб весь народ єдиним серцем і єдиними устами прославляв Бога на Українській землі.

Прославляючи всіх святих українських, ми згадуємо велику історію Української церкви і держави. Всі святі, яких ми знаємо і не знаємо, є заступниками перед Господом за наш народ. Ми сьогодні до них молимося за мир в Україні, за краще майбутнє для нашого багатостраждального народу. Нехай їх життя і подвиг дають нам надію на вічне життя. Всі святі землі Української, моліть Бога за нас, грішних! Амінь.

митр. прот. Юрій Стефлюк

Настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина