block
Катехитична школа


Катехитична Школа «Діти Божі»

У формуванні людської особистості вирішальне значення мають дитячі роки. Душа людини відкрита до добра і зла, а свідомість як чистий аркуш паперу на якому важливо, щоб були записані слова високої духовності та моралі. Першими вчителями дитини є її батьки. У спілкуванні з дітьми та їх вихованні батьки повинні керуватися нормами християнської моралі. Катехитична школа цьому їм допоможе Церква. Протягом багатьох століть Церква в Україні відігравала роль не тільки Дому Божого, місця молитви, але й виконувала місію осередку християнського життя, формувала духовність особистості, світогляд цілої нації. У справі виховання дітей не можна і сьогодні обійтися без Церкви. «Пустіть дітей приходити до Мене, не забороняйте їм, бо таких Царство Небесне» (Мр. 10. 14). Ці слова Христа Спасителя потрібно розуміти, як Господню заповідь батькам. Для праведного пізнання Бога, віри в Нього і спілкування з Ним, благочестивого християнського життя дітям потрібна додаткова наука. Такі знання можна знайти у Катехитичній Школі «Діти Божі». Катехитична Школа «Діти Божі» створена при Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї з ініціативи та стараннями Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана. Розпочала свою діяльність 15 червня 2013 року. Сьогодні в Школі навчається понад 60 дітей. Навчання у Катехитичній Школі «Діти Божі» не обмежується заняттями у Храмі. Разом з Владикою Юліаном діти звершували паломництво до Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря де мали нагоду поклонитися чудотворним іконам Божої Матері «Ігумені Манявській» та «Ізбавительниці». Також, вже встигли побувати у багатьох старовинних святинях Прикарпаття. Учні ходять на екскурсії, зокрема, неодноразово були у Княждвірському тисовому заповіднику та видатних музеях краю.
28 грудня 2013 року Різдвяний вертеп Катехитичної Школи організований Єпископом Юліаном брав участь в обласному конкурсі обрядів Різдвяно-новорічного циклу «Вертепів» та «Меланок», що діє під егідою Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської Обласної Державної Адміністрації. Також, вихованці Школи знялися у короткометражному художньому фільмі по мотивам Різдвяного вертепу, успішна презентація якого відбулася 10 січня 2014 року у Коломийському Міському Палаці Культури «Народний Дім».
Також учні ходять відпочивати у місцеві парки, стадіони, дитячі майданчики де проводять час у веселих іграх та спілкуванні з священиками, викладачами школи, та своїми товаришами.
Катехитична Школа «Діти Божі» навчає дітей:

- вірити в Бога, тобто мати щире і тверде переконання в Його існуванні;
- завжди пам’ятати про Бога, любити Його всім серцем, всією душею і всією думкою, все робити за Його заповідями;
- надіятися на Бога, поклонятися Йому, прославляти Його і завжди дякувати Йому;
- без перестороги, безбоязно сповідувати Бога і ніколи не відмовлятися від своєї віри;
- читати і вивчати Святе Письмо, твори Святих Отців і Вчителів Церкви, історію Церкви Христової, книги релігійно-морального змісту;
- завжди відвідувати Храм, брати активну участь у всіх богослужіннях, постійно молитись, слухати проповіді та настанови священнослужителів, спілкуватись з ними;
- шанувати батьків, бути покірним їм, любити та поважати своїх ближніх, як самих себе;
- бути добрими дітьми.


Учні Катехитичної Школи «Діти Божі» вивчають такі дисципліни:

Історія Старого Заповіту – охоплює період від створення світу і до пришестя Спасителя на землю. Діти вивчають древній зв'язок, або угоду Господа з людьми, за якою Бог підготував людей до прийняття обіцяного Спасителя.

Історія Нового Заповіту – період виконання обіцянки – пришестя на землю Спасителя, Єдиносущного Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа. Навчає про новий зв'язок чи угоду Бога з людьми, адже Ісус Христос прийшов на землю подолав гріх і смерть даруючи нам вічне блаженне життя з Богом через засновану Ним на землі святу Церкву.

Православний Катехизм – навчає настановлення в Православній Християнській Вірі, пояснює християнську науку для догоджання Богові і для спасіння душі.

Таїнства та обряди Церкви – навчає про сім Таїнств як священні дії через які тайним способом діє на людей Благодать Божа, а також різні чини, обряди, традиції і священнодіяння Церкви.

Церковний устав – учні вивчають сукупність правил і вказівок щодо звершення богослужінь в Церкві, а також настанови для життя християнина.

Історія Церкви Христової – навчає про формування, життя, розвиток та діяльність заснованої Спасителем Церкви після П’ятидесятниці і до наших днів.

Історія Української Православної Церкви – навчає про започаткування, розвиток та життя Церкви на українських землях від найдревніших часів і до наших днів.

Молитвословлення – учні вивчають молитви, як правильно молитись, а також пояснення молитов.

Церковний спів – учні вивчають піснеспіви: Божественної Літургії, Вечірні, Утрені, а також воскресні тропарі, церковні пісні, колядки, псалми.

Життя святих – навчає про життя та духовні подвиги святих угодників Божих, як достойний приклад для наслідування.

Християнське мистецтво – навчає про напрямки і стилі в християнській архітектурі та мистецтві.

Англійська мова – учні вивчають християнські вітання, молитви, біблійні тексти.


Керівний та викладацький склад Катехитичної Школи «Діти Божі»

Керівник та духівник КШ «Діти Божі» - Єпископ Коломийський і Косівський Юліан
Історія Нового Заповіту – прот. Тарас Мойсюк
Історія Старого Заповіту – ієрей Мирослав Пушкарук
Православний катехизм – диякон Іван Бігус
Таїнства та обряди Церкви – митр. прот. Василь Мізюк
Церковний устав – ієрей Анатолій Момот
Історія Церкви Христової – ієрей Василь Бойчук
Історія УПЦ – ієрей Василь Юрчук
Молитвословлення – Семенчук Мирослав
Церковний спів – п. Володимир Крив’юк
Життя святих – ієрей Андрій Лінкевич
Християнське мистецтво – п. Яцурак Микола
Англійська мова – п. Мойсюк Леся


Застереження для батьків

Всім батькам потрібно пам’ятати, що на Страшному Суді Господь не спитає чи навчали ви своїх дітей різних світських наук, мистецтв, іноземних мов, а спитає, чи привели ви їх до Бога, до Церкви, чи навчили жити по-християнськи. Не потрібно забувати, що дитина – це дзеркало морального життя батьків. Тому, ті з батьків, які до кінця усвідомлюють свою відповідальність за виховання у християнській вірі дітей, обов’язково повинні дати їм духовні знання, які допоможуть їм пізнати Бога, наблизитись до Нього, стати церковними людьми.


Заняття в Катехитичній Школі проходять щосуботи з 14 год. по 16 год. з обов’язковими трьома уроками та двома перервами, одна з яких велика на чай та ігри.Поділитись


otta Da Vinci