Духовенство та вірні Коломийської Єпархії вітають Преосвященного Владику Юліана із 11-ю річницею Архієрейської хіротонії

19 Лютого 2023

Ваше Преосвященство!

Сьогодні сповнюється 11 років відтоді, як Ви стали на шлях Архіпастирського служіння. Саме 19 лютого 2012 року у Володимирському Cоборі нашої столиці відбулась Ваша Архієрейська хіротонія. Щиро вітаємо Вас із цією датою, важливою для Вас, для нас і для всіх православних українців – вірних визнаної Православної Церкви України, яка є рівною серед інших Помісних Церков Вселенського Православ’я!

Ще рік тому ми вітали Вас у відносно спокійний час. Бо хоч війна в Україні тривала віддавна, але воєнні дії були локальними й обмежувалися здебільшого Донбасом. Не забуваючи про окупацію Криму й Донбасу, більшість українців найбільшим ворогом впродовж 2020 – 2022 років вважала невидиму загрозу – коронавірусну інфекцію і пов’язані з нею обмежувальні карантинні заходи. І ніхто з нас не вірив, що найгірше – попереду. Що лишень через декілька днів наш споконвічний ворог – московський агресор розпочне повномасштабне вторгнення в Україну.

Ця обставина змінила життя кожного з нас, а перед Церквою постали виклики, яких наше і попереднє покоління досі не знали. Відрадно, що Православна Церква України з перших же днів стала на шлях опору, на захист рідної землі, всебічну підтримку Збройних Сил України. І Ви, як достойний Архієрей нашої Церкви, очолили таку боротьбу на теренах Коломийської Єпархії, серед духовенства і вірних нашої Церкви.

Уже з перших тижнів, з Вашого благословення, в Єпархії було започатковано волонтерський рух. Завдяки нашим парафіянам, готовим жертвувати свої кошти, речі, продукти, час, сили і вміння – підтримку отримують і наші захисники, і тимчасово переміщені особи, які проживають у нашому краї. Неоціненну духовну опіку отримують українські бійці і від Вас особисто, і від священників-капеланів нашої Єпархії, які також є прикладом мужності і звитяги для нас і для своїх фронтових побратимів.

Ви і сам є бійцем – не тільки молитовного, а й ідеологічного, інформаційного, просвітницького фронтів. Ви надаєте нам морально-психологічну допомогу, надихаєте на посилену молитву і працю, підтримуєте надію, вселяєте віру в перемогу. Навзаєм підтримуємо Вашу діяльність та ініціативи, спрямовані на допомогу як тим, хто перебуває в зоні бойових дій, так і мирним громадянам. Бо зробити все для перемоги над московитами стало сенсом життя українців – кожного на своєму місці, у своїй сфері. І наша Єпархія, на чолі з Вами, Владико, – приклад для наслідування всіх інших вірян.

У всіх вітаннях дотепер ми бажали один одному найперше здоров’я. У час війни ключовими стали слова «МИР» і «ПЕРЕМОГА». Тож у цей пам’ятний день, який 11 років тому визначив лінію Вашого життя, бажаємо Вам, дорогий Архіпастирю, насамперед ПЕРЕМОЖНОГО МИРУ. Щоби справедливість восторжествувала, щоби зло, яке уособлює росія, було переможене і знищене нашою рідною Україною, при потужній підтримці світової спільноти. Щоб ми всі, радісними і вдячними устами, змогли воздати хвалу Всевишньому за те, що допоміг нам у цій праведній боротьбі.

Віримо, що так і буде, і сподіваємося, що наступна річниця Вашої Архієрейської хіротонії відбудеться в уже мирній Україні. І нехай Господь, за Вашими і нашими молитвами, благословить нашу рідну землю таким бажаним миром і спокоєм, а побожний український народ – мудрістю і згодою, добробутом та процвітанням!

Многая і благая літ Вам, Владико Юліане!