Неділя про Страшний Суд

19 Лютого 2023

18 лютого 2023 року, ввечері, напередодні неділі М’ясопусної, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив святкову Всеношну з Літією.

У неділю про Страшний Суд Преосвященний Владика звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій розповів вірним про різницю між Судом Божим і судом людським: “Божий Cуд є завжди справедливим, а людський –не завжди. Людський суд твориться з критеріїв правди, яка може бути спотворена,  а Божий – виключно з критеріїв любові”.

Архіпастир навів приклади духовної поведінки особливої категорії людей, які явно не грішать, але які не проявляють дієвої любові по відношенню до ближніх і таким чином самі себе засуджують на духовну смерть.

Також Його Преосвященство побажав вірним,  уповаючи на Благодать Божу, бути дієвими в любові, творити справи добра й милосердя та отримати можливість бути виправданими на Суді Божому і стати наслідниками Царства Христового.

Після відпусту до Преосвященного Владики Юліана звернувся клірик Кафедрального Собору митр. прот. Тарас Мойсюк та, від імені духовенства й парафіян Святині привітав Його Преосвященство із 11-ю річницею  Архієрейської хіротонії. ОтецьТарас подякував Архіпастирю за активну йнадзвичайно плідну діяльність на Коломийській кафедрі, відзначивши, що служіння Архієрея є неймовірно тернистим та повним різноманітних спокус і випробувань, незважаючи на які, Владика Юліан із достоїнством несе своє служіння і є добрим прикладом справжнього християнина й пастиря для вірних та священнослужителів Коломийської Єпархії.

З нагоди знаменної події священнослужитель подарував Єпископу Юліану святу просфору – символ життя та букет білих троянд – символ духовної чистоти.

Дякуючи за вітання, Архіпастир попросив у  присутніх їхніх святих молитов.

На завершення Правлячий Архієрей подав усім своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.