Єпископ Юліан очолив молитовне зібрання “Пресвята Богородиця єднає в молитві”

01 Травня 2023

30 квітня 2023 року, в неділю жінок-мироносиць, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, на кордоні сіл Торговиця та Вербівці, Городенківської територіальної громади, взяв участь у молитовному зібранні “Пресвята Богородиця єднає в молитві”, де біля скульптурного зображення Матері Божої, у співслужінні духовенства, традиційно очолив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Біля місцевої Святині Правлячого Архієрея з короваєм та квітами зустріли: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз з духовенством, діти, молодь та мешканці довколишніх сіл.

За богослужінням Його Преосвященству співслужили: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Михайло Гуменяк, митр. прот. Богдан Войтишин, митр. прот. Микола Кравчук, митр. прот. Ярослав Олійник, митр. прот. Михайло Возняк, митр. прот. Іван Осадчук, митр. прот. Іван Терновський, митр. прот. Андрій Дмитрук; митр. прот. Олексій Мороз,  митр. прот.  Василь Барчинський, прот. Ігнатій Липка (УГКЦ), прот. Василь Калин, прот. Іван Мороз, прот. Ігор Івасютин, прот. Володимир Молявчик, прот. Любомир Петришин, ієрей Михайло Терновський, ієрей Василь Марковський, ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

Разом із численними вірянами, свої молитви до Матері Божої підносили: Городенківський міський голова Богдан Кобилянськиий з родиною; староста села Торговиця Дмитро Шинкарук; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Василь Марчук з родиною; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник Дмитро Нагірняк з родиною; благодійник Василь Боднарчук.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Сьогодні з волі Божої, Його милосердя, ласки та безмежної Любові маємо можливість при цій прекрасній погоді та тиші природи, разом помолитись біля скульптурного зображення нашої Небесної Матері – Пресвятої Богородиці за мир, перемогу та процвітання нашої Держави й українського народу”.

Архіпастир зазначив, що Христос, перемігши смерть,  дарує нам життя вічне, надію та силу протистояти будь-якому злу з переконанням, що з нами Бог, Його Божественна сила та Любов і без Нього неможливо подолати зло, яке сьогодні прийшло на нашу землю.

“Першими словами Спасителя, Який являвся своїм учням після Воскресіння, було вітання: “Мир вам!”. Ми сьогодні також багато говоримо про мир та прагнемо його. Раніше ми не приділяли цьому слову такої глибини й сили, як зараз. Але, насамперед, ми повинні пам’ятати, що мир повинен розпочинатись із нашого серця та з нашої душі. Саме про такий мир говорив Господь і з нього все розпочинається”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Владика Юліан подякував духовенству й вірним за спільну молитву, а також Василю Васильовичу Марчуку за підтримання благочестивої традиції – урочистого богослужіння в цей день та подарував йому ікону Пресвятої Богородиці.

Опісля Керуючий Коломийською Єпархією привітав голову Городенківської міської ради Богдана Кобилянського із Днем Народження, яке він святкував нещодавно, побажав йому Господнього Благословення й сил для служіння громаді та подарував ікону Пресвятої Богородиці.

Також Правлячий Архієрей висловив окрему подяку Дмитру Дмитровичу Нагірняку і передав йому ікону чотирьох Євангелистів, придбану ним на благодійному аукціоні для допомоги Українській Армії в місті Косові.

На завершення духовного свята Єпископ Юліан окропив усіх присутніх освяченою водою та подав своє архіпастирське благословення.

Опісля всі присутні хресною ходою вирушили до пам’ятного знаку воїнам ОУН-УПА, де Його Преосвященство, у співслужінні духовенства, звершив Панахиду за загиблими Героями України, які віддали своє життя за волю і незалежність нашої Держави, а особливо за воїні, які героїчно загинули, захищаючи Україну від російських окупантів.