Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський ЮЛІАН (в миру Петро Петрович Гатала), народився 29 березня 1980 року в селі Лівчиці Городоцького району Львівської області в сім’ї робітників.

З 1986 року по 1987 рік навчався у львівській середній школі №40; з 1987 року по 1990 рік – у Підзвіринецькій середній школі Городоцького району Львівської області, з 1990 року по 1997 рік – у Львівській середній школі №31.

1997 року, екстерном здавши екзамени по програмі першого курсу, вступив на другий курс Львівської Духовної Семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

21 листопада 1999 року в Храмі Святого Архистратига Михаїла села Пристань Сокальського району Львівської області Митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) хіротонісований у сан Диякона.

4 червня 2000 року закінчив навчання у семінарії, та, в день випуску, нагороджений Митрополитом Андрієм (Гораком) Ювілейною Медаллю «2000-ліття Різдва Христового». Цього ж року зарахований до Львівської духовної академії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

10 вересня 2000 року у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Криниця Миколаївського району Львівської області Архієпископом Дрогобицьким і Самбірським Феодосієм (Пециною) хіротонісований у сан Священика.

У вересні 2001 року відновив та очолив Недільну катехитичну школу при Кафедральному Соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова.

Протягом 2003-2004 навчального року викладав християнську етику у Львівській середній школі № 28.

З жовтня 2003 року звершував почергове служіння у каплиці Всіх святих землі української Львівської міської громадської організації «Скнилівська трагедія» та стає духівником екуменічного релігійного братства «77 ангелів» цієї організації.

Захистивши дипломну роботу, 1 червня 2004 року успішно завершив навчання у Львівській Духовній Академії.

24 червня 2004 року призначається викладачем основного богослів’я, катехизису, церковно-слов’янського читання ЛДАіС. У вересні цього ж року призначений помічником інспектора та духівником ЛДАіС.

З 16 листопада 2004 року — настоятель академічного Храму Святителя Іоана Золотоустого.

У грудні 2004 року заснував при Храмі Недільну катехитичну школу «Добрий Пастир».

22 березня 2005 року до дня Святої Пасхи Митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) нагороджений Наперсним Хрестом.

У жовтні 2006 року засновує Молодіжну християнську організацію імені Святителя Петра Могили.

30 листопада 2007 року призначається головою Єпархіальгого відділу у справах молоді.

Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом 12 березня 2010 року до дня Святої Пасхи нагороджений саном Протоієрея.

5 травня 2010 року відзначений благословенною Архиєрейською Грамотою.

15 квітня 2011 року у Хресто-Воздвиженському Манявському монастирі Івано-Франківської Єпархії Високопреосвященним Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм пострижений в чернецтво з іменем Юліан на честь Святого Мученика Юліана Аназаврського.

17 травня 2011 року, згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 13 травня 2011 року, Високопреосвященним Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм призначений намісником новозаснованого Свято-Іоанно-Золотоустівського чоловічого монастиря міста Львова.

З жовтня 2011 р. – Голова єпархіального відділу зі збереження пам”яток сакральної спадщини.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 23 січня 2012 року обраний на Єпископа Городоцького, вікарія Львівської Єпархії.

9 лютого 2012 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм возведений у сан Iгумена і нагороджений Хрестом з прикрасами.

19 лютого 2012 року у Володимирському Патріаршому Соборі м. Києва Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм, Митрополитом Білгородським і Обоянським Іоасафом, Архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським Епіфанієм, Архієпископом Вінницьким і Брацлавським Онуфрієм, Архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм, Єпископом Вишгородським Агапітом хіротонісований в сан Єпископа.

8 березня 2013 року рішенням Священного Синоду призначений Єпископом Коломийським і Косівським.

З приходом на Коломийську Єпархію  реорганізував структуру Єпархії, створивши ряд Єпархіальних відділів та призначивши керівників.

26 липня 2013 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Ювілейною Медаллю «1025 років Хрещення Руси-України».

З 2013 року  започаткував турнір по футболу між командами катехитичних шкіл Коломийської єпархії.

З червня 2014 року, організував щорічний єпархіальний фестиваль церковних хорів – «Піснеспіви душі».

З вересня 2014 році, являється головним редактором новоствореної Єпархіальної газети Коломийський вісник.

24 січня 2015 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Медаллю «За жертовність та любов до України».

5 березня 2015 року – за заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження Помісної Української Православної Церкви та з нагоди 35-річчя від Дня народження – Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Орденом Христа Спасителя.

28 березня 2015 року –  нагороджений Почесною Грамотою Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради.

2015 р. –  за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток регіону нагороджений Почесною Грамотою голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 2015 р. – за високу громадську активність та особистий внесок у нацональному відродженні України нагороджений Грамотою міськрайонного Товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка.

2015 р. – нагороддений спільною Грамотою голови Коломийської райдержадміністрації та голови Коломийської районної ради, за приклад високого ідеалу архиєрейського служіння, вихованню молодого покоління  в дусі християнського благочестя та патріотизму, самовідданість та любов до Батьківщини.

18 лютого 2017 року – з нагоди 5-ліття Архієрейської хіротонії та за значний внесок у справу відродження духовності в Україні та розбудову Єдиної Помісної Православної Церкви, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, нагороджений Орденом Святителя Миколая Чудотворця.

30 березня 2017 року, започаткував  християнську вікторину “Об’єднані Богом” серед команд катехитичних шкіл Коломийської Єпархії.

22 вересня 2017 року, зініціював відкриття  пам’ятника видатному релігійному діячеві сучасності, одному із засновників незалежної Православної Церкви в Україні, богослову, дисиденту та великому українському патріоту, який за свої переконання багато років провів у радянських таборах – Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Володимиру (Романюку) (1925-1995) у місті Косові.

30 вересня 2018 р. – керівництвом Музею Коломийської книги нагороджений Грамотою за великий особистий внесок у створенні музею.

18 жовтня 2018 р. – нагороджений Почесною відзнакою Коломийського району – Медаллю “За заслуги перед Коломийщиною”.

15 грудня 2018 року, взяв участь в  Об’єднавчому Соборі Українського Православ’я, у якому взяли участь церковні ієрархи, священики та миряни православних гілок.

12 лютого 2019 р. – за вагомий внесок у становлення та розвиток богословсько-релігієзнавчої освіти, керівництвом Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, нагороджений Почесною Грамотою.

З 2019 року – Єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ.

24 серпня 2020 р. – нагороджений Почесною візнакою Верховинського району – Медаллю “За заслуги перед Верховинщиною”.

16 березня 2021 р. – Івано-Франківською обласною асоціацією футболу нагороджений почесною відзнакою – Медаллю “ За заслуги”.

15 квітня 2021 р. – Митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом нагороджений Медаллю святих преподобних Іова та Феодосія Манявських.

2 серпня 2021 року, за особливий і вагомий внесок в розвиток духовності Гуцульського краю, очільником Всеукраїнського Товариства “Гуцульщина” Дмитром Стефлюком нагороджений особливою та найвищою відзнакою Гуцульського регіону – «За заслуги перед Гуцульщиною».

20 серпня 2021 року, за активну участь у процесах державотворення та з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України головою ІФОР Олександром Сичем нагороджений Ювілейною Медаллю “30 років відновлення Незалежності України”.

20 листопада 2022 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Головою Івано-Франківвської обласної військової адмінстрації Світланою Василівною Онищук від імені Івано-Франківської обласної військової адміністрації та обласної ради нагороджений найвищою нагородою Івано-Франківської області – “Доблесть Прикарпаття”.

За час перебування на Коломийській Єпархії відкрив та освятив низку Храмів :

22 червня 2014 року, – в день пам’яті Всіх святих землі української,  освячення новозбудованого Храму Чуда Святого Архистратига Михаїла села Замагора, Верховинського благочиння.

22 вересня 2019 року, в неділю 14-ту після П’ятидесятниці, освячення новозбудованого Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Воронів, Городенківського благочиння.

24 листопада 2019 року, в 23-тю неділю після П’ятидесятниці, освячення  новозбудованого Храму святих апостолів Петра і Павла селища Делятин, Делятинського благочиння.

22 вересня 2020 року  освячення Храму Трьох святителів села Біла Річка, Верховинського благочиння.

17 липня 2021 року, взяв участь у відкритті та освяченні  новозбудованого Храму на честь святої рівноапостольної княгині Ольги в селі Мишин, Печеніжинського благочиння, яке звершив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній.