Архіпастирське служіння на свято Стрітення Господнього

15 Лютого 2022

15 лютого 2022 року, у день великого дванадесятого свята – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Архієрейську Божественну Літургію.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Яків Стефанюк, ієрей Василь Деркач, ієромонах Осія (Лещишак), протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій розкрив глибокий зміст події Стрітення. Преосвященний Владика пояснив походження назви свята: “Свято Стрітення називається тому, що Господь зустрічається із Праведним Симеоном і Пророчицею Анною в Єрусалимському храмі. Це особлива зустріч людини з Богом. Зустріч тих, хто всі серцем і душею прагне побачити Бога”.

Правлячий Архієрей також нагадав, що Господь часто іменується Світлом, а тому зустрітися з Богом означає осяяти свій життєвий шлях світлом Істини. “Особливо це світло необхідно нести в собі, коли суспільне життя стає немов би безпросвітною темрявою. Запалені свічки в руках молільників – це символ їхньої пломеніючої любові й готовності до зустрічі з Господом”, – наголосив Архіпастир.

Владика Юліан побажав, щоб у  кожному серці загорівся вогонь доброти  й любові та щоб у всьому світі запанували мир і злагода.

На завершення богослужіння Його Преосвященство здійснив Чин освячення свічок, привітав усіх зі святом та подав своє Архіпастирське благословення.