Архіпастирське служіння у Храмі села Вікно

03 Жовтня 2022

2 жовтня 2022 року, в неділю 16-ту після П’ятидесятниці, неділю після Воздвиження, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Архістратига Михаїла села Вікно, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Подячний Молебень з нагоди 60-ліття настоятеля Храму митр. прот. Мирослава Ніньовського.

Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів,  під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Єпископа Юліана зустрів настоятель Храму митр. прот. Мирослав Ніньовський та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за торжественною Божественною Літургією співслужили: благочинний Городенківського благочиння, настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла міста Городенки митр. прот. Богдан Мороз; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин митр. прот. Михайло Гуменяк; настоятель Храму Преображення Господнього села Олієво-Королівка, Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Олієво-Корнів та Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Новоселівка митр. прот. Богдан Войтишин; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Вікно митр. прот. Мирослав Ніньовський; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Глушків  митр. прот. Іван Теремко; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Семаківці прот. Андрій Дмитрук; настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Раковець та Храму Святої Мучениці Параскеви села Семенівка прот. Олексій Мороз; прот. Іван Михайленко (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця прот. Ігор Івасютин; священик Храму Святителя Миколая Чудотворця села Чортовець прот. Василь Калин; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Виноград прот. Іван Мороз; прот. Микола Стародуб (Київська Єпархія); настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Хвалибога прот. Любомир Петришин; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці ієрей Василь Марковський; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Рогиня ієрей Василь Старжинський; настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Острівець ієрей Дмитро Лісецький; ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якій зазначив: “Сьогодні неймовірна духовна радість та молитовне піднесення огортає наші серця і наші душі, тому що з волі Божої,  в ці трагічні й важкі для нашої країни  часи, Божа ласка й Божа любов зібрала нас сьогодні під склепінням цього прекрасного Храму, щоб ми тут єдиною християнською родиною воздали Богові честь і хвалу”.

“Ми розуміємо, що в часи лихоліть жодна інша сила, як тільки сила Божа, не зможе зупинити кровопролиття, смерть та руйнацію. Саме в такі моменти чи не належить нам збиратися в Храмах Божих, молити Того, від якого залежить наше сучасне і наше майбутнє і наше вічне? Нам належить, якраз в ці моменти бути в Домі Божому й саме тут приносити Богові наші молитви та благання. Ми розуміємо, що Він Один спроможний привести нас до перемоги та благословити нашу землю Своїм миром”, наголосив Преосвященний Владика.

Його Преосвященство також  нагадав про подію Воздвиження Животворчого Хреста Господнього, в часі святкування якого ще перебуває Церква Христова: ”Хрест Господній дає нам впевненість, що ми обов’язково, якщо ідемо дорогою правди, якщо ідемо з благословенням Господнім, досягнемо перемоги”.

“У всіх нас одне єдине бажання і єдина молитва, щоб ми отримали перемогу і завершилась війна, щоб мир запанував на нашій землі та щоб наша Держава зайняла достойне місце в сім’ї інших прогресивних європейських держав”, – зазначив Єпископ Юліан.

Опісля Владика Юліан привітав отця Мирослава із Днем Народження та Ювілеєм, яке він святкував напередодні, відзначивши, що він користується великою повагою багатьох людей, адже заслужив цю любов шляхом подвигу благочестя: “Багато років тому Ви обрали велике служіння, маючи велику віру в своєму серці та щиру любов до Бога і Його Святої Церкви –  шлях священичого служіння. Цей вибір не був легким, але Господь, наділив Вас багатьма  талантами: світлим розумом, прекрасним голосом, великим і люблячим серцем – все це Ви поклали на жертовник служіння в Церкві Христовій”.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Архіпастир нагородив митр. прот. Мирослава Ніньовського Медаллю Святого Архістратига Михаїла, а релігійну Громаду Храму – Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

Також Владика Юліан привітав усіх педагогічних працівників із професійним святом, побажавши їм Господньої допомоги й сил у справі навчання й виховання молодого покоління українців.

У свою чергу отець Мирослав подякував Архієрею за свято молитви, зворушливі слова повчання, привітання й нагороду та вручив Його Преосвященству святу просфору та букет білих троянд.

Після цього митр. прот. Мирослава Ніньовського привітав Городенківський міський Голова Богдан Кобилянський та депутат Івано-Франківської обласної ради Орися Книшук.

Також отця настоятеля вітали: духовенство, парафіяни, рідні та друзі.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та спільною світлиною.