Архіпастирське служіння у величне свято Входу Господнього в Єрусалим

09 Квітня 2023

9 квітня 2023 року, в день великого дванадесятого свята – Входу Господнього в Єрусалим, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Правлячому Архієрею за торжественним богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Його Преосвященство виголосив зворушливу проповідь, в якій розповів про подію Входу Господнього в Єрусалим: ” … Юдеї жили в очікуванні Месії, який має прийти й визволити їхній народ від поневолення. Він мав бути могутнім царем-завойовником, який мав не тільки визволити Ізраїль від Римської імперії, а вчинити так, щоб Ізраїльське царство стало могутньою імперією та, щоб євреї стали завойовниками інших народів. Також вони собі уявляли, що Христос,  який має неймовірну силу, що й смерть Його боїться – Він точно зможе очолити повстання та стати тим царем, військо якого не буде зазнавати смерті. Але Господь неодноразово в своїх проповідях говорив, що Царство Його не від світу цього. А ще Господь казав, що Царство Небесне в середині вас. Як важливо, щоб кожен із нас, скинувши ярмо своїх гріхів, осінивши свій розум світлом Божественної науки, відчув в середині себе Царство Небесне, яке прийшло”.

В цей день багато вірних приступили до таїнств Святої Сповіді та Святого Причастя.

В кінці богослужіння Єпископ Юліан привітав усіх вірних зі святом, благословив і освятив принесене віття верби та подав своє архіпастирське благословення.

Цього дня, ввечері, Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста до Страстей Христових.