Архіпастирське служіння в День Святого Духа

13 Червня 2022

13 червня 2022 року, в день Святого Духа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, прот. Андрій Лінкевич, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту Владика Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: ”У сьогоднішній день ми особливо молимось і вшановуємо Третю Особу Пресвятої Тройці – Святого Духа.  Коли Дух Святий зійшов на апостолів, вони вийшли на проповідь із силою й мужністю.

Сьогодні, коли ми, спілкуючись нашою рідною мовою, часто не розуміємо один одного, або не хочемо розуміти. Тоді, коли проповідував Апостол Петро, всі чули свою рідну мову в Єрусалимі, всім вона була доступною, тому що Дух Святий промовляв устами Апостола. І ось ця мова, Божественна мова – це є мова любові. Коли ми з вами розмовлятимемо мовою любові, тоді будемо розуміти й сприймати один одного, тому що ця мова зрозуміла й доступна для всіх і вона може всіх об’єднати”.

Також Преосвященний Владика побажав, щоб  благодать Святого Духа завжди проявлялася у нашому житті та щоб кожен промовляв мовою любові, добра і милосердя.

На завершення Правлячий Архієрей привітав усіх зі святом та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Керуючий Коломийською Єпархією, у співслужінні духовенства, очолив вечірню із читанням Акафіста Святому Духу.