Архіпастирське служіння в неділю 1-шу після П’ятидесятниці

19 Червня 2022

18 червня 2022 року, напередодні першої неділі після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю всіх святих Його Преосвященство звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Яків Стефанюк, митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Преосвященний Владика виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх святих – всіх тих, хто жив благочестивим життям і приніс достойний плід покаяння. Кожен із нас є потенційно святим і покликаний до святості.

Заклик до святості – це не спомин давнини, він є реальним і сьогодні, адже Христос говорить: «Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною» (Одкр. 3, 20).

Також Владика Юліан зауважив, що у Храмі,  де існує безліч ликів святих, жоден із них не написаний на рівні очей тих, хто відвідує Святиню, адже  кожен із нас в першообразі є святим і покликаний відновити в собі святість.

Після відпусту  Архіпастир привітав усіх із Днем Небесного Покровителя, а також із усіх причетних із Днем медичного працівника та Днем батька.

Далі Його Преосвященство привітав благочинного Коломийського міського благочиння митр. прот. Василя Мізюка з 55-літтям, який той відзначав 16 червня. Опісля, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Єпископ Юліан нагородив отця Василя Мізюка Медаллю Святого Юрія Переможця та вручив святу просфору й букет троянд.

Також Медаллю Святого Великомученика Юрія Переможця, Правлячий Архієрей нагородив протодиякона Антона Трачука непередодні його 40-річчя.

На завершення Єпископ Юліан привітав усіх зі святою неділею та подав своє архієрейське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.