Архіпастирське служіння в неділю перед Воздвиженням

25 Вересня 2022

24 вересня 2022 року, в суботу вечором, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

У неділю п’ятнадцяту після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням, Його Преосвященство звершив Архієрейську Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук, диякон Назар Ягнич, диякон Андріан Ужитчак та диякон Костянтин Голей.

За Божественною Літургією Архіпастир рукоположив диякона Костянтина Голея у Сан Священника.

Після прочитання Євангелії Архієрей звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій, серед іншого, зазначив: “Cьогодні ми прагнемо спасіння та визволення і розуміємо, що життя, як наше особисте, так і буття загально людства, може завершитися будь-якої хвилини. Ніщо не дає гарантії нашій безпеці та майбутньому, окрім Любові Божої… Якщо людство втрачає любов до Бога й до Його творіння, тоді темна сила гріха охоплює все більше і більше сердець. Ми бачимо як війна набирає все більших обертів і, здається, люди перестали відчувати любов до Божого творіння, до свої ближніх та любов до Бога”…

“Нехай кожен із нас відчуває постійну потребу в молитві та в зовнішніх проявах нашої любові до Бога та ближніх. Сьогодні мало говорити на словах, що ми любимо наших рідних. Як вони можуть відчути нашу любов, якщо ми не проявляємо її? Як же Господь може відчути нашу любов, якщо ми цураємося сьогодні Його Церкви та святих богослужінь. Прагнучи спасіння,  ми відвертаємося від спасіння… Нехай Всещедрий Господь вселить у наші душі й свідомість це велике почуття любові. Щоб ми полюбили Його всім своїм єством, а ближніх наших, як самих себе. Щоб вороги наші також пізнали Божественну волю та, щоб могли розкаятися у своїх гріхах і злочинах та зупинити ненависну  лють, яку вони сьогодні проявляють до всього творіння Божого і до самого Бога. Нехай Господь, за нашими молитвами та щирими благаннями, дасть нашій Державі, нашому народові мир, спокій та процвітання”,– наголосив Єпископ Юліан.

Після відпусту Преосвященний Владика привітав ієрея Костянтина із прийняттям Таїнства Священства, дав йому батьківські настанови, побажав бути достойним пастирем Церкви Христової та вручив святу просфору.

У свою чергу священник Костянтин подякував Владиці Юліану за вділене Таїнство Священства, привітання й настанови та вручив Архіпастирю букет квітів.

На завершення богослужіння Преосвященний Владика Юліан привітав присутніх на богослужінні зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Керуючий Коломийською Єпархією, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.

Біографічна довідка: Ієрей Костянтин Голей народився 4 листопада 1991 року в селі Семаківці, Городенківського району Івано-Франківської області.

1997-2007 рр. – навчання в Семаківській ЗОШ I-III cтупенів.

2007-2008 рр. – навчання в Городенківському ПТУ.

З 2009 по 2015 роки – навчався в Івано-Франківському Богословському Інституті.

10 вересня 2016 року – одружився із Осташ Надією Григорівною.

З дружиною виховує двох синів: Михайла (2017 р. н.) та Бориса (2022 р. н.)

4 вересня 2022 року – у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці, Городенківського благочиння, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, рукоположений у Сан Диякона.

25 вересня 2025 року – в неділю перед Воздвиженням, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном рукоположений у Сан Священника.