Архієрейське служіння в неділю про митаря і фарисея

05 Лютого 2023

4 лютого 2023 року, в суботу вечором, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю про митаря й фарисея, Правлячий Архієрей звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Його Преосвященству за урочистим богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Архієрей виголосив повчальну проповідь на тему недільного зачала, в якій зазначив: “…Сьогодні ми говоримо про гордість,  якої цурається Бог: “Бо Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать (1 Петр. 5; 5). Господь не погордує і завжди приймає тих, хто покірно визнає свої гріхи, хто хоче виправити своє життя та хто прагне відновити союз між собою і своїм Творцем.“

Також Владика Юліан навів приклади великого смирення, про які розповідається в Святому Письмі, про смирення Пресвятої Богородиці та багатьох Святих Церкви Христової.

 “Колосок, який наповнений зернами, завжди гнеться додолу, а порожній колос завжди підіймається і вивищується…… Сьогодні, стоячи на порозі Великого посту, Господь закликає нас позбутися первинного гріха, який став початком усіх гріхів гордині”, – наголосив Архіпастир.

На завершення богослужіння Преосвященний Владика привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Його Преосвященство, у співслужінні духовенства, очолив Акафіст Пресвятій Богородиці.