День знань у Коломийському медичному коледжі

03 Вересня 2021

1 вересня 2021 року, в Коломийському медичному фаховому коледжі ім. І. Я. Франка, відбулись урочистості з нагоди Дня знань.

На запрошення Директора медичного коледжу – Василя Петровича Васкула, в святковому заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Урочисте дійство розпочалось із винесення і встановлення студентами коледжу Державного Прапора України та спільного виконання Державного Гімну України.

Далі до святкового зібрання зі словами привітання звернувся Директор медичного коледжу Василь Петрович Васкул. 

Опісля до слова запросили Преосвященного Владику Юліана.

Спочатку Архіпастир прочитав Молитву на початок нового навчального року, після чого звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що лікар – це найгуманніша професія в нашому суспільстві,  це особливе покликання. 

Даючи настанови майбутнім медикам, Архіпастир наголосив: «Ви є інструментом в руках Божих, а Сам Бог є Лікарем. Щоб бути хорошим фахівцем необхідно мати віру, знання і найголовніше – любов, яка лікує не тільки хвороби й рани тіла, але й душі». 

Говорячи про медичний коледж загалом, Його Преосвященство зазначив, що всі мають бути горді тим, що ця освітня установа займає високе місце серед медичних навчальних закладів не тільки України, але й світу і багато випускників продовжує своє навчання за кордоном. Це визнання є заслугою викладачів, самих студентів і головним чином очільника коледжу – Василя Петровича Васкула. 

 «Прекрасний сонячний день, немов би промовляє,  що закінчується хмарний період карантинних обмежень і дистанційного навчання та починається звичайний навчальний процес із живим спілкуванням, яке є таким потрібним», – наголосив Архіпастир.

В кінці свого слова Владика Юліан привітав Директора медичного коледжу Василя Петровича із Днем Народження, яке той відзначав 24 серпня та подарував ікону Пресвятої Богородиці «Неопалима купина». 

Далі відбулось урочисте вручення першокурсникам емблеми навчального закладу, символічного ключа знань, студентського квитка, спортивного та інтелектуального кубків.

Також під час урочистостей хвилиною мовчання було вшановано Героїв України, які загинули захищаючи нашу землю від російської агресії.

Захід супроводжувався піснями у виконанні студентів коледжу.

Завершився урочистий захід окропленням присутніх святою водою та спільним виконанням Державного Гімну України.

На святковому заході Владику Юліана супроводжували: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, митр. прот. Михайло Возняк, прот. Анатолій Момот та протодиякон Антон Трачук.