Керуючий Коломийською Єпархією звершив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята Храму селища Печеніжин

09 Листопада 2021

8 листопада 2021 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, з нагоди престольного свята, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та здійснив освячення каплиці Різдва Христового та пам’ятного знака зі скульптурним зображенням Спасителя.

На церковному подвір’ї Преосвященного Владику Юліана з короваєм, квітами й словами привітання зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Керуючого Коломийською Єпархією зустрів священик  Храму прот. Микола Глушак та запросив очолити святкове богослужіння.

Архіпастирю за урочистим богослужінням співслужили: благочинний Коломийського благочинння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів, Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк; митр. прот. Юрій Грабовецький (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); настоятель Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Мишин, Печеніжинського благочиння митр. прот. Роман Лазарук; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин, Косівського благочиння та Храму Святого Апостола Андрія Первозванного села Мала Кам’янка, Коломийського благочиння прот. Василь Лазарович; настоятель Храму Успіння  Пресвятої Богородиці села Молодятин, Печеніжинського благочиння прот. Юрій Гушул; настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці  села Марківка, Печеніжинського благочиння прот. Василь Ткачук; настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Острівець, Городенківського благочиння прот. Іван Михайленко; священик Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак; настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці селища Отинія, Отинійського благочиння прот. Василь Мороз; настоятель Храму Святого Праведного Симеона Богоприїмця й Пророчиці Анни та Храму Святого Агапіта Печерського міста  Коломиї ієрей Юрій Кадинський; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Рогиня, Городенківського благочиння ієрей Василь Старжинський; ієрей Дмитро Лісецький та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Владика Юліан нагородив прот. Миколу Глушака правом носіння Хреста з оздобами.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді, у якій розповів про феномен мучеництва в Христовій Церкві загалом та про особистий мученицький подвиг Святого Великомученика Димитрія Солунського зокрема: “Для нас, сучасних християн, залишається дивним, що молода людина, потужного інтелекту, багата, забезпечена та владна, зрікається всього земного достатку, щоб постраждати за Христа. Для цієї людини компромісу не існує, не існує напів правди, а є лише життя з Христом. Цього повинні навчатися і ми”.

Також Преосвященний Владика нагадав вірним, що з грецької мови і латині слово “мученик” означає – “свідок”: “Мученики були свідками Воскреслого Христа. Наше покликання також свідчити про Христа словом і головне діяльним  християнським життям”.

Опісля Правлячий Архієрей нагадав присутнім славну історію Храму, зазначивши, що древня Святиня увібрала в себе молитви багатьох поколінь, і навіть тепер, за молитвами предків, Господь милує і благословляє сучасне покоління.

Звертаючись до отця Миколи Глушака, Архіпастир привітав його з високою богослужбовою нагородою, нагадав священнослужителю про значення Хреста Христового в справі нашого спасіння та побажав із достоїнством нести своє пастирське служіння.

Далі, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою, а Козьменка Любомира Едуардовича – Орденом Святого Архістратига Михаїла.

Також Подяками Єпархіального Управління Архіпастир нагородив братство та сестринство Храму.

У свою чергу прот. Микола Глушак подякував Преосвященному Владиці за візит, свято молитви, зворушливі слова проповіді та вручив святу просфору і букет білих троянд.

Після уставного Многоліття, на церковному подвір’ї, Архіпастир звершив освячення новозбудованої каплиці Різдва Христового та пам’ятного знака зі скульптурним зображенням Спасителя.

Завершилось урочисте богослужіння Хресним ходом довкола Храму та спільною світлиною.

Також було завершено Парастас за у Бозі спочилим, багаторічним настоятелем Храму митр. прот. Михайлом Коржинським.