Неділя 27-ма після П’ятидесятниці

26 Грудня 2021

25 грудня 2021 року, в суботу вечором, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, очолив Всеношну з Літією.

У неділю двадцять сьому після П’ятидесятниці, Його Преосвященство звершив Архієрейську Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Андрій Лінкевич, ієромонах Осія (Лещишак), протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Перед початком Божественної Літургії пластуни місцевого осередку Пласту Національної скаутської організації, урочисто передали до Кафедрального Собору Вифлиємський вогонь миру, добра і справедливості.

Керуючий Коломийською Єпархією подякував пластунам за добру справу, підкресливши їхню важливу й почесну місію.

Після прочитання Євангелія Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, у якій зазначив, що притча про запрошених на вечерю – це притча про Царство Небесне: “Церква – це є Дім Божий. Божественна Літургія – Божественна Трапеза. Сюди покликані усі, хто прийняв Таїнство Святого Хрещення”. Також Архієрей підкреслив важливість участі в Євхаристійному житті:

“Часто людина без вагомої причини не приходить на Літургію, тим самим добровільно погоджуючись на духовну спрагу і голод”.

У підсумку Його Преосвященство закликав бути вдячними Богові за Його любов до нас та докладати максимум зусиль для духовного вдосконалення, щоб бути достойними Трапези, на яку кличе Господь.

Після відпусту Єпископ Юліан привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.